Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 5 • L 2
11C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBezpłatnie i bez skierowania. W najbliższy weekend badania mammograficzne w Bydgoszczy
07.10.2021 | 21:51

Bezpłatnie i bez skierowania. W najbliższy weekend badania mammograficzne w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę.

Fot. mat. nadesłane

Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworowa wśród kobiet. Wysoka śmiertelność kobiet z powodu raka piersi wynika ze zbyt późnego wykrycia choroby. Warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi), ponieważ w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie.

Centrum Medyczne Clinic Derm wspólnie z Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz Pomorską Spółdzielnią Mieszkaniową organizuje Dzień Promocji Zdrowia. W sobotę w godz. 9:00-14:00 panie będą miały okazję wykonać badanie mammograficzne bez skierowania i bezpłatnie.

Każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat, która nie miała wykonanych takich badań w ostatnich 24 miesiącach kwalifikuje się do badania mammograficznego. Mammobus będzie stał na parkingu przed Centrum Medycznym Clinic Derm na ul. Kołobrzeskiej 15 w Bydgoszczy.

Pandemia niekorzystnie przyczyniła się do wszelkich badań i wizyt lekarskich. Zgłasza się coraz więcej kobiet z dolegliwościami piersi lub już z rozpoczętą niezdiagnozowaną wcześniej chorobą nowotworową.

Badania mammograficzne połączone będą z otwarciem nowego miejsca na mapie Bydgoszczy. Nowy adres Centrum Medycznego Clinic Derm to ul. Kołobrzeska 15 . Pracować tam będzie ponad 30 specjalistów

Numer telefonu do rejestracji: 570 999 500.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści