Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
14C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaBiałe Błota będą miały Młodzieżową Radę Gminy? „Przedstawiliśmy swoją wizję, która została odebrana pozytywnie”
21.02.2021 | 19:03

Białe Błota będą miały Młodzieżową Radę Gminy? „Przedstawiliśmy swoją wizję, która została odebrana pozytywnie”

Na zdjęciu: Tablica informacyjna gminy Białe Błota.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Wójt Białych Błot Dariusz Fundator spotkał się z przedstawicielami młodzieży z gminy. – Podczas spotkania padło wiele pomysłów i propozycji – mówi. Wiele wskazuje na to, że w gminie będzie funkcjonowała młodzieżowa rada.

Do spotkania wójta gminy z przedstawicielami młodzieży doszło w ostatnich dniach w białobłockim urzędzie. – Rozmówcy przedstawili pomysł powołania ciała doradczego, np. młodzieżowej rady gminy – napisał Fundator w mediach społecznościowych i dodał, że podczas spotkania padło wiele pomysłów i propozycji, które będą przedmiotem dalszej dyskusji i podejmowanych działań.

Dzisiaj w południe spotkałem się z przedstawicielami młodzieży naszej Gminy. Rozmawialiśmy na temat potrzeb widzianych…

Opublikowany przez Wójta Dariusza Fundator Oficjalniego Piątek, 12 lutego 2021

O pomysł utworzenia młodzieżowej rady gminy zapytaliśmy Mateusza Posselta, który uczestniczył w spotkaniu z wójtem Białych Błot. – Pomysł narodził się jakiś czas temu – mówi Posselt w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL i dodaje: – Koncepcja powstała dlatego, że zauważyłem widoczny wzrost zainteresowania polityką wśród moich rówieśników i podjąłem decyzję, że ten wzrost popularności tematów politycznych trzeba skonsolidować i zrobić coś wspólnie dla gminy. Zastrzega jednak, że dokładna nazwa nowego organu zostanie ustalona wraz ze środowiskiem młodzieży i wójtem. Dodaje nam, że rozmowy z wójtem przebiegały w dobrej atmosferze. – Wójt przyjął propozycję ciepło i bardzo wspiera nasz pomysł. Przedstawiliśmy swoją wizję, która została pozytywnie odebrana – przyznaje.

W Białych Błotach nie ukrywają, że podpatrują te działania, jakie prowadzi Młodzieżowa Rada Miasta Bydgoszczy. Jak opisuje Posselt, wśród znajomych ma członków z innych formacji. – Wiem, że mnie wspierają tak, jak ja ich wspieram. Między nami nie ma wrogości – zapewnia. Opisuje, że w planie jest to, by młodzieżowa rada składała się z 21 radnych, a skład i stanowiska byłyby podobne jak w dorosłej radzie.

Jaki byłby zakres działania młodzieżowej rady? Mateusz Posselt przyznaje, że to spektrum jest szerokie. – Od ekologii (organizacja akcji sprzątania lasów) po aktywizację młodzieży poprzez współpracę z samorządami uczniowskimi. Pierwsze pomysły już się pojawiają – zapewnia. Dowiadujemy się, że rada na dobre miałaby rozpocząć działanie najprawdopodobniej w czerwcu br.

Na początku lutego, władze gminy poinformowały o wynikach sondy, jaka została utworzona, a w której pytano mieszkańców o to, czy chcą, aby na terenie gminy Białych Błot powstał budżet obywatelski. Na 294 osoby, które oddały głos w ankiecie, zdecydowana większość była za takim rozwiązaniem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści