Bydgoszcz
8C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 9 • L 7
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiEdukacjaBiałe Błota będą starać się o środki z resortu cyfryzacji na zakup nowego sprzętu dla szkół
31.03.2020 | 07:58

Białe Błota będą starać się o środki z resortu cyfryzacji na zakup nowego sprzętu dla szkół

Nabór wniosków rozpocznie się w środę, 1 kwietnia.

Na zdjęciu: Samorządy mogą już ubiegać o środki finansowe na zakup nowego sprzętu komputerowego dla szkół. Mogą otrzymać z ministerstwa maksymalnie 40 tysięcy złotych.

Fot. Justyna Wróblewska / archiwum

Gmina Białe Błota zamierza ubiegać się o pieniądze z Ministerstwa Cyfryzacji na zakup nowego sprzętu komputerowego dla szkół i uczniów. – Niewątpliwie skorzystamy z możliwości pozyskania środków – pisze wójt gminy Dariusz Fundator.

Fundator udzielił odpowiedzi na interpelację, jaką w tej sprawie złożyła radna gminy Magdalena Sznajder.

Wójt gminy Białe Błota przekazał w niej, że urzędnicy już od tygodnia diagnozują potrzeby szkół, jakie są potrzebne w związku z wprowadzonym zdalnym nauczaniem, leżące zarówno po stronie uczniów, jak i nauczycieli. – Od środy prowadzimy rozmowy w celu pozyskania darmowych kart SIM, umożliwiających dostęp do internetu – napisał w odpowiedzi Dariusz Fundator.

Przypomnijmy: samorządy mogą od jutra (1 kwietnia) ubiegać się o dofinansowanie na pozyskanie środków na zakup sprzętu komputerowego (laptopy, tablety) oraz dostępu do internetu. Jak przypomniała wiceminister cyfryzacji Wanda Buk, w zależności od liczby uczniów w danej szkole, do samorządów trafi dofinansowanie w wysokości od 40 do 120 tysięcy złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści