Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 4 • L 3
3C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
-0C
Sr
-2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiEdukacjaBiałe Błota będą starać się o środki z resortu cyfryzacji na zakup nowego sprzętu dla szkół
SP9_Fordon_szkoła_JW (61)
31.03.2020 | 07:58

Białe Błota będą starać się o środki z resortu cyfryzacji na zakup nowego sprzętu dla szkół

Nabór wniosków rozpocznie się w środę, 1 kwietnia.

Na zdjęciu: Samorządy mogą już ubiegać o środki finansowe na zakup nowego sprzętu komputerowego dla szkół. Mogą otrzymać z ministerstwa maksymalnie 40 tysięcy złotych.

Fot. Justyna Wróblewska / archiwum

Gmina Białe Błota zamierza ubiegać się o pieniądze z Ministerstwa Cyfryzacji na zakup nowego sprzętu komputerowego dla szkół i uczniów. – Niewątpliwie skorzystamy z możliwości pozyskania środków – pisze wójt gminy Dariusz Fundator.

Fundator udzielił odpowiedzi na interpelację, jaką w tej sprawie złożyła radna gminy Magdalena Sznajder.

Wójt gminy Białe Błota przekazał w niej, że urzędnicy już od tygodnia diagnozują potrzeby szkół, jakie są potrzebne w związku z wprowadzonym zdalnym nauczaniem, leżące zarówno po stronie uczniów, jak i nauczycieli. – Od środy prowadzimy rozmowy w celu pozyskania darmowych kart SIM, umożliwiających dostęp do internetu – napisał w odpowiedzi Dariusz Fundator.

Przypomnijmy: samorządy mogą od jutra (1 kwietnia) ubiegać się o dofinansowanie na pozyskanie środków na zakup sprzętu komputerowego (laptopy, tablety) oraz dostępu do internetu. Jak przypomniała wiceminister cyfryzacji Wanda Buk, w zależności od liczby uczniów w danej szkole, do samorządów trafi dofinansowanie w wysokości od 40 do 120 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści