Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBiały pył. Piekło na K2, czyli górski thriller, w którym napięcie rośnie wraz z wysokością
13.09.2021 | 10:25

Biały pył. Piekło na K2, czyli górski thriller, w którym napięcie rośnie wraz z wysokością

Na zdjęciu: Książkę Biały Pył. Piekło na K2 wkrótce będziecie mogli wygrać w konkursie na MetropoliaBydgoska.pl.

Fot. MB

Seryjna morderczyni, którą jest K2, tym razem napotyka na wyprawę polskich himalaistów. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? 

W ostatnich latach książki o tematyce wysokogórskiej, m.in. biografie słynnych himalaistów, zdobyły w naszym kraju wielką popularność. Tym razem jednak mamy do czynienia z powieścią. Krzysztof Koziołek sam jest pasjonatem górskich wędrówek. Za swoją twórczość był już m.in. nominowany do Paszportów Polityki. Teraz, łącząc te pasje, odświeża najlepsze tradycje powieści przygodowej i literatury wysokogórskiej. Efekt jest bardzo zadowalający. „Biały pył” to górski thriller, w którym napięcie rośnie wraz z wysokością.

W gronie bohaterów książki – słynnych wspinaczy, którzy zamierzają zdobyć K2, Koziołek nakreślił postacie dwóch outsiderów: Zuzy Niskiej, doświadczonej himalaistki, której do tej pory drogę do przełomowych sukcesów blokował zwykły pech, oraz Krzyśka Gardy, amatora wspinaczek i dziennikarza oddelegowanego do relacjonowania zmagań z górą. W bazie na wierzch wyjdą wzajemne pretensje, środowiskowe konflikty i sprzeczne dążenia i okaże się, że to właśnie tych dwoje najciężej pracuje na zbiorowy sukces. Niska dostrzeże szansę na przerwanie złej passy, a Garda zacznie ulegać hipnotycznemu wpływowi góry, chcąc samemu znaleźć się w grupie, która wejdzie na szczyt.

„Kiedy głupi błąd prowadzi do poważnego wypadku, Garda staje przed dylematem: jego lojalność wobec partnerki może stanowić zagrożenie dla pozostałych uczestników wyprawy. Wkrótce śmierć jednego z nich wywoła szereg wątpliwości: co naprawdę stało się na stoku K2 i czy ktoś poza morderczą górą przyłożył rękę do tej tragedii? – tak książkę opisuje wydawca.

Już wkrótce na MetropoliaBydgoska.PL konkurs, w którym będzie mogli wygrać jeden z egzemplarzy książki „Biały pył. Piekło na K2”.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści