Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBiblioteka czynna całą noc. Specjalnie dla studentów
30.01.2017 | 20:38

Biblioteka czynna całą noc. Specjalnie dla studentów

Taka opcja nie zdarza się często!

Na zdjęciu: Tak było podczas drugiej edycji akcji SOWa.

Fot. Mariusz Jóźwiak

Wydłużenie godzin pracy bibliotek uczelnianych w okresie studenckich egzaminów, czyli tak zwanej sesji, praktykowane jest w Bydgoszczy już od kilku lat. Jednak w tym roku studenci po raz pierwszy będą mogli skorzystać z biblioteki czynnej całą noc. Wszystko za sprawą akcji „SOWa – Studencie Ogarnij Wiedzę”.

ZOBACZ TEŻ: Co działo się na UKW niemal 50 lat temu? Uczelnia zaprezentowała archiwalne materiały [WIDEO]

Pomysł członków Samorządu Studenckiego UKW realizowany jest od 2014 roku. To właśnie wtedy, w czerwcu, odbyła się pierwsza edycja akcji określanej również jako noc w bibliotece. Utworzenie tego wydarzenia było odpowiedzią na potrzeby studentów, którzy chcieli móc nieco dłużej korzystać z biblioteki w okresie egzaminów. Pomysł spotkał się z aprobatą władz uczelni oraz biblioteki. Ustalonego wcześniej dnia jej drzwi nie zamknięto o 19:00, lecz dopiero chwilę po północy.

Tak było również przez trzy poprzednie edycje akcji. W tym roku wydarzenie rozpocznie się 6 lutego o godz. 19:00 i po raz pierwszy potrwa całą noc. Zakończenie zaplanowano na godzinę 7:00 następnego dnia. Skąd ta zmiana? – Po wyborze nowych władz uczelni i osób kierujących samorządem studenckim udało się uzyskać zgodę na całonocne udostępnienie budynku biblioteki, by studenci mogli dobrze przygotować się do sesji. Nasze działania zostały docenione – mówi Agnieszka Wietrzykowska, organizatorka akcji.

Akcja „SOWa – Studencie Ogarnij Wiedzę” adresowana jest do wszystkich studentów, niezależnie od uczelni, w której się uczą. Wejście na teren biblioteki będzie możliwe po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej. Osoby uczestniczące w nocy w bibliotece będą mogły korzystać z całej strefy wolnego dostępu. Ponadto przez całą noc będzie można napić się darmowej kawy czy herbaty.

Oczywiście nie zabraknie niespodzianek! Na pewno trafią one do najwytrwalszych osób. – Mamy nadzieję, że atrakcje, które przygotowaliśmy przyciągną rzesze studentów – podsumowuje Przewodniczący Samorządu Studenckiego UKW Rafał Bagrowski.


Powiązane treści