Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycje w regionieBieżnia, kaczkomat i kurs samoobrony. Inowrocławianie wybrali inwestycje z budżetu obywatelskiego
09.11.2017 | 18:12

Bieżnia, kaczkomat i kurs samoobrony. Inowrocławianie wybrali inwestycje z budżetu obywatelskiego

Na zdjęciu: Minisiłownia powstanie na Starym Mieście.

Fot. UMI

Urząd miasta przedstawił, które inwestycje zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Wskazane zostały m.in. bieżnia lekkoatletyczna przy SP 16, Kaczkomat na osiedlu Uzdrowiskowym czy organizacja kursu samoobrony dla kobiet.

Do głosowania w Inowrocławskim Budżecie Obywatelskim, które odbyło się między 20 a 27 października, zakwalifikowano 26 propozycji. Łącznie oddano 2 856 głosów, z czego 61 % papierowo, a 39 % – elektronicznie.

Mieszkańcy wybrali w głosowaniu 13 projektów, które w przyszłym roku będą zrealizowane. Najwięcej spośród nich, bo aż 19,3 % ważnych głosów otrzymał pomysł budowy bieżni lekkoatletycznej przy SP 16. Najwięcej projektów, bo aż sześć, zostanie zrealizowanych na osiedlu Uzdrowiskowym.

Projekty skierowane do realizacji

Mątwy: Tereny rekreacyjne przy ul. Dyngusowej
Projekt polega na modernizacji boiska (roboty ziemne związane z wyrównaniem boiska i zasianiem trawy, oświetlenie boiska), budowie piłkochwytów, rozbudowie placu zabaw o pojedyncze elementy typowe dla tego rodzaju obiektów i ewentualne elementy siłowni otwartej oraz ustawieniu dwóch ławek dla kibiców.

Piastowskie: Kompleks sportowy

W parku między ulicami Bolesława Krzywoustego a Długą powstanie kompleks, w którego skład wejdą boisko do streetballa o wymiarach 14x16m o nawierzchni syntetycznej oraz boisko do siatkówki plażowej o wymiarach 22x12m o nawierzchni z piasku lub żwiru płukanego. Całość będze ogrodzona, a na boisku do streetballa znajdą się krzesełka.

Solno: Psi park
Na utworzonej przestrzeni u zbiegu ulic Lipowej, Marulewskiej i Kasztanowej psy będą mogły swobodnie biegać i korzystać ze znajdujących się tam urządzeń, takich jak: tunel, równoważnia, płotki, platformy, kładka, obręcze do przeskoków itp.

Stare Miasto: Budowa bieżni lekkoatletycznej przy SP 16
Projekt dotyczy budowy bieżni 100mx3,75m z 3 torami, którą można wykorzystać jako rozbieg do skoku w dal. Bieżnia lekkoatletyczna będzie służyła m.in.: uczniom szkoły uczestniczącym w zajęciach sportowych, mieszkańcom osiedla i młodzieży aktywnie spędzającej czas na terenie obiektów sportowych.

Stare Miasto: Budowa minisiłowni na placu zabaw przy ul. Stare Miasto
Projekt dotyczy montażu siłowni terenowej na terenie placu zabaw przy ul. Stare Miasto, co ułatwi mieszkańcom dostęp do urządzeń sprawnościowych.

Szymborze: Oświetlenie odcinka ul. Stanisława Przybyszewskiego

Projekt dotyczy postawienia oświetlenia (6 lamp ledowych) w pasie drogowym ul. Stanisława Przybyszewskiego – na łuku w pobliżu skrzyżowania z ul. Budowlaną do wiaduktu.

Szymborze: Festyn integracyjny dla mieszkańców
Projekt dotyczy organizacji festynu integracyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w celu integracji środowiska mieszkańców osiedla. Uczestnikami będą: młodzież ucząca się w Szkole Podstawowej nr 10, rodzice, nauczyciele oraz liczni mieszkańcy Szymborza. Planowany jest szereg atrakcji: od poczęstunku, poprzez występy artystyczne, a kończąc na różnego rodzaju grach i zabawach dla dzieci.

Osiedle Uzdrowiskowe: Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów za pomocą oznakowania pasywnego i aktywnego
Projekt dotyczy malowania oznakowania poziomego na przejazdach dla rowerzystów i przejściach dla pieszych, malowania piktogramów znaków drogowych na wybranych przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów, montażu kocich oczek na wybranych przejściach dla pieszych.

Osiedle Uzdrowiskowe: Poprawa komfortu życia i wypoczynku oraz warunków rekreacji poprzez instalację ławek, koszy na śmieci oraz stojaków dla rowerów
Projekt ma na celu zwiększenie komfortu poruszania się po osiedlu Rąbin poprzez instalację dodatkowych miejsc odpoczynku dla spacerujących – ławki. Z kolei osoby korzystające z rowerów będą mogły bezpiecznie pozostawić pojazd przy nowo zainstalowanych stojakach rowerowych. Jednocześnie, aby zapewnić porządek, przy ławkach ustawione zostaną kosze na śmieci.

Osiedle Uzdrowiskowe: Chopin w Solankach
Koncert fortepianowy, w którym uczestniczyć będą polscy pianiści: Michał Karol Szymanowski i Paweł Wakarecy oraz wybitny wiolonczelista Maciej Kułakowski. W koncercie będą mieli możliwość wzięcia udziału także wybitni uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu. Koncert będzie miał charakter MAJLUFTU w pięknej scenerii Parku Solankowego 27 maja 2018 r.

Osiedle Uzdrowiskowe: Kaczkomat dla solankowych kaczek
Projekt zakłada montaż urządzenia do karmy dla kaczek żyjących w Parku Solankowym oraz zakup zapasu karmy na jeden rok. Kaczkomat w postaci drewnianej skrzynki na stojaku, z którego będzie można pobierać bezpośrednio karmę lub specjalne woreczki z karmą dopasowaną do układu pokarmowego kaczek, umieszczony będzie w pobliżu stawu w Parku Solankowym.

Osiedle Uzdrowiskowe: Kurs samoobrony dla kobiet
Projekt dotyczy organizacji kursu samoobrony dla kobiet, w którym weźmie udział 15 pań z Osiedla Uzdrowiskowego. Po przebytym kursie Panie nabędą umiejętności z zakresu samoobrony oraz zachowania w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie spowoduje wzrost bezpieczeństwa wśród kobiet.

Osiedle Uzdrowiskowe: Minisiłownia
Projekt obejmuje montaż siłowni terenowej na terenie Szkoły Podstawowej Integracyjnej (ul. Józefa Krzymińskiego 4), składającej się z 10 elementów: wyciąg górny, biegacz, wahadło, orbitrek, jeździec, prasa nożna, drążki wysokie, prasa ręczna dolna, krzesełko do podnoszenia masy ciała oraz stolik do szachów. Ułatwi to mieszkańcom Osiedla dostęp do urządzeń sprawnościowych.

Bieżnia, kaczkomat i kurs samoobrony. Inowrocławianie wybrali inwestycje z budżetu obywatelskiego