Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 12 • L 11
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoKomunikacjaBilet uczniowski także w Osielsku. Jeszcze w tym roku!
Autobus - linia 94N, kierunek Nekla-Akacjowa, przez Maksymilianowo, Żołędowo, Osielsko-Szkoła_ linia międzygminna_ dworzec Leśne - SF
17.09.2019 | 10:10

Bilet uczniowski także w Osielsku. Jeszcze w tym roku!

Na zdjęciu: Z oferty tańszego biletu skorzystają uczniowie z gminy Osielsko, dojeżdżający do szkoły m.in. linią 94.

Fot. SF

Od 1 grudnia bilet uczniowski, umożliwiający jazdę wszystkim środkami komunikacji miejskiej za 10 złotych mieszkańcy, będzie dostępny dla najmłodszych mieszkańców Osielska. Wójt Wojciech Sypniewski zapowiedział jego wprowadzenie jeszcze w tym roku.

Bilet Bydgoskiego Ucznia i analogiczny projekt dla najmłodszych mieszkańców – Bilet Bydgoskiego Malucha to bilety okresowe. Za bilet miesięczny lub 30-dniowy zapłacimy 10 złotych, a za roczny – 100zł. Bilet uczniowski przysługuje uczniom zamieszkałym w Bydgoszczy, uczęszczającym do szkół podstawowych i gimnazjów – a od 1 września także dla chodzących do liceów, techników i szkół branżowych. Zgodnie z przyjętymi przepisami, możliwość zakupu biletu w obniżonej cenie przysługuje młodzieży do czasu zakończenia edukacji lub do 20. roku życia.

Bilety uczniowskie są kodowane na Bydgoskiej Karcie Miejskiej. Dokumentem uprawniającym do korzystania z nich jest ważna legitymacja szkolna. Wymienione bilety dla dzieci i uczniów można zakupić w punktach sprzedaży biletów okresowych, przez Internet lub w biletomatach.

Atrakcyjna oferta biletów dla bydgoskich uczniów była szeroko komentowana przez mieszkańców podbydgoskich gmin – zwłaszcza Osielsko i Białe Błota. Wielu z nich domagało się wprowadzenia podobnej oferty dla uczniów z tych miejscowości, gdyż spora część z nich (zwłaszcza uczęszczający do szkół ponadpodstawowych) dojeżdża do placówek oświatowych na terenie Bydgoszczy. Przedstawiciele urzędu miasta podkreślali jednak, że oferta biletu uczniowskiego jest skierowana dla mieszkańców Bydgoszczy, którzy płacą w mieście podatki. Dodawali jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ościenne gminy podjęły uchwałę w sprawie podobnej zniżki dla swoich najmłodszych mieszkańców.

Pierwszą podbydgoską gminą, która wprowadzi bilet uczniowski będzie Osielsko. Na wczorajszym zebraniu wiejskim w Osielsku wójt Wojciech Sypniewski zapowiedział, że od 1 grudnia tańsza opłata za przejazd obejmie także uczniów z terenu gminy. – Każdy uczeń będzie miał bilet za 10 złotych – zakomunikował wójt. Dodał też, że gmina chciała wprowadzić je już od 1 listopada, ale przygotowanie tej zniżki to skomplikowana operacja logistyczna. – Niebawem będziemy drukowali karty, na podstawie której każdy uczeń będzie miał możliwość zakupu takiego biletu. To kosztowało nas wiele czasu i starań, ale mamy już porozumienie – podkreślił Sypniewski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści