Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Biura elastyczne w Preludium rozwijają się. Chillispaces wynajmuje kolejne piętro

Dodano: 08.10.2021 | 14:32

Na zdjęciu: Chillispaces zlokalizowane w Preludium to pierwsze tak duże biuro elastyczne w Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

Chillispaces – najemca powierzchni biurowej w budynku Preludium – podsumował pierwsze miesiące działalności. Krakowska firma udostępnia biura elastyczne, czyli wydzieloną przestrzeń biurową, charakteryzująca się pełnym wyposażeniem potrzebnym do pracy. Jak przekazał współwłaściciel marki Robert Jarząbek, bydgoska lokalizacja ma już kilkudziesięciu najemców i wciąż prowadzone są rozmowy z kolejnymi potencjalnymi klientami. Mając na uwadze wielkie zainteresowanie, Chillispaces dokonuje ekspansji i powiększa swoje przestrzenie o dodatkowe piętro w biurowcu Preludium. 

Firma Chillispaces utworzyła swoje biura w budynku biurowym Preludium przy ulicy Ogińskiego. Powstał on na terenie dawnego Torbydu wraz z budynkiem mieszkalnym; aktualnie trwa budowa kolejnych etapów inwestycji, czyli kolejnego budynku biurowego i dwóch budynków mieszkalnych. Polska spółka zajmująca się biurami elastycznymi wynajęła 1500 mkw. w nowoczesnej przestrzeni zaprojektowanej przez renomowane biuro Lab3 Architekci z Poznania.

W piątek, 8 października firma Chillispaces przekazała mediom informacje o otwarciu pierwszych biur elastycznych w Bydgoszczy. Najemcy mają możliwość wynajmu gotowych, wyposażonych przestrzeni biurowych. W Bydgoszczy Chillispaces udostępniła strefę coworkingu otwartego z możliwością korzystania z pakietów dniowych, strefę coworkingu cichego w zamkniętej przestrzeni współdzielonej oraz prywatne biura z dostępem do zaplecza kuchennego i całą infrastrukturą wspomagającą rozwój biznesu.

Biura elastyczne w Preludium rozwijają się. Chillispaces wynajmuje kolejne piętro

Zobacz również:

Więcej o Chillispaces w Bydgoszczy

Atutem biur Chillispaces jest wysokiej jakości design wnętrz i przestronna strefa chillout, które sprzyjają rozmowom, jak również chwili wytchnienia przy kawie lub lampce prosecco oraz partyjce bilarda. Dla poszukujących odpoczynku w ciszy, operator udostępnił wyciszone pokoje relaksu wyposażone w pufy i hamaki. Firma podkreśla, że designem oraz rozwiązaniami technologicznymi dorównuje największym światowym liderom z branży biur serwisowanych. Niebanalne wykończenia wnętrz znalazły już swoich pierwszych zadowolonych klientów.

Cieszy mnie, że rynek budowlany w Bydgoszczy rozwija się. Sektor prywatny jest weryfikatorem tego, czy miasto rozwija się gospodarczo. Jesteśmy zadowoleni, że jesteśmy wśród takich miast jak Kraków czy Łódź i jesteśmy czwartą lokalizacją Chillispaces w Polsce – zaznaczył zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

Potencjał bydgoskiej przestrzeni biurowej jest coraz większy. Według statystyk Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w mieście funkcjonuje 61 znaczących najemców powierzchni biurowej, którzy tworzą 11,5 tysiąca miejsc pracy. 80% z nich stanowią miejsca w branży IT. – Obecnie powierzchnia biurowa w Bydgoszczy wynosi 130 tysięcy mkw., a w realizacji jest kolejne 15 tysięcy mkw. – wyliczyła Edyta Wiwatowska, prezes BARR.

Obecnie Chillispaces ma już 11 lokalizacji w kraju, a dwie znajdują się w trakcie realizacji. Daje to łącznie 25 tysięcy mkw. powierzchni biurowej i miejsca pracy dla trzech tysięcy osób. Oferta firmy jest skierowana zarówno dla małych biznesów, jak i światowych korporacji.

Dlaczego wybraliśmy Bydgoszcz? Bo nie mamy tutaj żadnej konkurencji. To miasto kojarzone z branżą IT i telekomunikacją, a to jest nasz główny klient – wyjaśniał Robert Jarząbek, współwłaściciel marki Chillispaces. Jak podkreślił, obecnie z powierzchni biurowej korzysta 70 osób i kilka firm. – Prowadzimy rozmowy z 30 podmiotami; jeśli udałoby się podpisać umowy z połową z nich, to zajęta byłaby cała powierzchnia, łącznie z częścią będącą obecnie przedmiotem prac aranżacyjnych. Największa firma, z którą prowadzimy rozmowy jest firma, która planuje stworzyć 150 miejsc pracy, ale też dwie firmy, planujące wprowadzić tutaj 45 osób – dodał Jarząbek.
Specjaliści z branży nieruchomości zauważają, że zainteresowanie powierzchniami na krótki najem, zwłaszcza w czasie pandemii, będzie rosła. Jak wyjaśniał Jarosław Pilch, dyrektor działu powierzchni biurowych firmy Savills, specjalizującej się w doradztwie nieruchomości, rynek biur elastycznych w Polsce stanowi już 2% całego rynku – a niemal wszystkie tego typu powierzchnie są zajęte. – W Bydgoszczy przestrzeń typu flex stanowi 1% powierzchni biurowych. Tkwi tu bardzo duży potencjał, a korporacje chcą teraz korzystać z tego typu rozwiązań. Bydgoszcz jest na mapie głównych miast, które mogą przyciągnąć nowych inwestorów – mówił Pilch.

Mając na uwadze zwiększone zainteresowanie biurami elastycznymi, Chillispaces dokonuje ekspansji i powiększa swoje przestrzenie o dodatkowe piętro w biurowcu Preludium. Kolejne tego typu biura w Bydgoszczy dostępne będą już w II kwartale 2022 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments