Przelotne opady
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 13 • L 12
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBKS zatrzymany. Włocłavia pewnie wygrała w Bydgoszczy
11-07-2020_ piłka nożna, sparing_Budowlany KS Bydgoszcz - Chełminianka Chełmno - Wojciech Lewandowski - SF (8)
12.09.2020 | 14:04

BKS zatrzymany. Włocłavia pewnie wygrała w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Piłkarze BKS-u przegrali po czterech zwycięstwach z rzędu.

W sobotnim hicie 7. kolejki IV ligi piłkarze Włocłavii Włocławek pokonali BKS Bydgoszcz 3:0.  W ten sposób – przynajmniej na kilka godzin – awansowali na pozycję wicelidera.

Włocłavia już przed tygodniem pokonała u siebie jeden z bydgoskich zespołów. Spotkanie z Chemikiem Moderatorem będzie jednak jeszcze tematem wyjaśnień w KPZPN. Goście utrzymują bowiem, że w II połowie sztab szkoleniowy Włocłavii popełnił błąd i przez kilka minut gospodarze mieli tylko jednego młodzieżowca na boisku. Klub z Włocławka zaprzecza, a wątpliwości nie wyjaśni nagranie meczu, gdyż w II połowie… nie działała kamera.

W przypadku sobotniego meczu z BKS Bydgoszcz wątpliwości już być nie powinno. Zespół Zbigniewa Sieradzkiego przystępował do meczu po serii czterech zwycięstw, ale Włocłavia szybko ułożyła spotkanie po swojemu i już w 15. minucie objęła prowadzenie po golu Kamila Kuropatwińskiego. W II połowie dwie bramki dołożył Łukasz Witucki i goście wygrali 3:0.

Po 7. kolejkach Włocłavia ma 16 punktów – tyle samo co Lider Włocławek, który w tej kolejce pauzuje. Drużynę z Włocławka mogą dziś jeszcze wyprzedzić Sportis Łochowo i Zawisza. BKS jest obecnie szósty.