Problemy z inauguracją IV ligi. Mecz lidera przełożony
Dodano: 05.03.2026 | 11:05Na zdjęciu: Chemik Moderator Bydgoszcz jest liderem tabeli IV ligi z 6 punktami przewagi nad Pogonią Mogilno.
Fot. Bartosz Górecki
Długa i sroga zima dają się we znaki piłkarzom z regionu. Już wiadomo, że sobotni mecz Orląt Aleksandrów Kujawski z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz nie odbędzie się w pierwotnie planowanym terminie.
Warunki atmosferyczne w ostatnich miesiącach miały bardzo duży wpływ na przebieg zimowych przygotowań. Wiele sparingów musiało zostać odwołanych. Niektóre kluby były też zmuszone zawieszać treningi. Teraz nie wszyscy rozpoczną rundę wiosenną zgodnie z planem.
Mecze ligowe przekładane
Tydzień temu problemy mieli trzecioligowcy. Zawisza Bydgoszcz rozegrał swój mecz domowy z Notecią Czarnków na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Na bocznym boiskach grały też Elana Toruń i Wda Świecie.
W IV lidze inauguracja rundy wiosennej (zaplanowano na weekend 7-8 marca) również nie będzie kompletna. Wiadomo, że dopiero 22 kwietnia odbędą się mecze Sparty Brodnica z Kujawiakiem Kowal i Cuiavii Inowrocław ze Startem Pruszcz. W środę wieczorem Orlęta Aleksandrów Kujawski poinformowały, że mecz 18 kolejki IV ligi z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz także został przełożony.
Sparing zamiast ligi
– Decyzja ta została podjęta ze względu na zły stan murawy na Stadionie Miejskim im. Zdzisława Kokowicza w Aleksandrowie Kujawskim. Obecne warunki nie pozwalają na bezpieczne rozegranie spotkania mistrzowskiego — zarówno z punktu widzenia zdrowia zawodników, jak i jakości widowiska sportowego. Doskonale rozumiemy, że wielu z Was czekało na inaugurację rundy rewanżowej przed własną publicznością. Niestety, w tej sytuacji priorytetem jest bezpieczeństwo piłkarzy oraz odpowiednie przygotowanie boiska do kolejnych spotkań ligowych – czytamy w komunikacie.
Nowy termin nie został jeszcze ustalony. Orlęta rozegrają w sobotę sparing ze Zdrojem Ciechocinek na swoim boisku bocznym. Klub zaprasza kibiców na ten mecz.
Chemik Moderator Bydgoszcz zainauguruje więc rundę wiosenną tydzień później podczas domowego meczu z Notecią Łabiszyn. Spotkanie ma zostać rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w sobotę, 14 marca o godz. 12:00.
- Majówka w Bydgoszczy. Bardzo długa lista wydarzeń! - 30 kwietnia 2026
- Żużel: Finał Srebrnego Kasku w Bydgoszczy NA ŻYWO! - 30 kwietnia 2026
- Wyjątkowa akcja Zawiszy. Wy także możecie pomóc! - 30 kwietnia 2026










