Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 15 • L 14
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBlokada na Fordońskiej: Autobusy zmienią trasę!
09.10.2019 | 14:51

Blokada na Fordońskiej: Autobusy zmienią trasę!

Na zdjęciu: Zmiana trasy obejmie linie 89.

Fot. SF

W związku z blokadą ulicy Fordońskiej Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiada zmiany w kursowaniu autobusów.

Dziś w godzinach 16:00 – 17:00 na ulicy Fordońskiej wystąpią spore utrudnienia w ruchu. Ich powodem jest protest mieszkańców przeciwko działalności spółki Remondis [CZYTAJ WIĘCEJ O PROTEŚCIE]. Blokada będzie polegała na ciągłym przechodzeniu przez przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ulicą Kapliczną (wschodni wlot Wiaduktów Warszawskich). 

W związku z protestem, ZDMiKP zapowiada zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Autobusy będą kierowane objazdem przez ulicę Lewińskiego i estakadę tramwajową. Poniżej przedstawiamy zmiany tras dla poszczególnych linii.

Linia nr 65
Kierunek Leśne: od przystanku Fordońska/Wyszogrodzka skierowana zostanie ulicami Kaliskiego, Akademicką, Lewińskiego i estakadą – od przystanku Fordońska/Wyścigowa powrót na stałą trasę.
Kierunek Fordon: od przystanku Fordońska/Fabryczna pojedzie estakadą tramwajową, Lewińskiego, Akademicką, Kaliskiego.

Linia nr 69
Kierunek Tatrzańskie od przystanku Fordońska/Fabryczna pojedzie przez estakadę, Lewińskiego i Akademicką  – od przystanku Matki Teresy z Kalkuty/Akademicka powrót na stałą trasę.
Kierunek Błonie: od przystanku Matki Teresy z Kalkuty/Romanowskiej pojedzie Akademicką, Lewińskiego i estakadą do przystanku Fordońska/Wyścigowa; następnie powrót na stałą trasę.

Linia nr 73
Objazd w obu kierunkach ulicami: Dźwigową, Pod Wiaduktem, Inwalidów i Lewińskiego.

Linia nr 74
Objazd w obu kierunkach estakadą, Lewińskiego i Rejewskiego (trasa zmieniona od/do przystanku Skandynawska/Ikea)

Linia nr 83
Objazd w obu kierunkach ulicami Kamienną, Fabryczną, Fordońską, estakadą, Lewińskiego i Akademicką. (trasa zmieniona od przystanku Dworzec Bielawy do Przylesie)

Linia nr 89
Od przystanku Fordońska/Fabryczna do przystanku Przylesie i od przystanku Przylesie do przystanku Fordońska/ Wyścigowa objazd ulicami: Fordońską, estakadą, Lewińskiego i Akademicką.

Służby miejskie radzą, by osoby, które w tych godzinach zamierzają poruszać się ulicą Fordońską skorzystały z komunikacji tramwajowej – linii 3,5,7 i 10, kursujących z Fordonu.

Kierowcy mogą ominąć ulicę Fordońską, korzystając z ulic:

  • Przemysłowej i Witebskiej
  • Inwalidów i Lewińskiego
  • Zamczysko, Pod Skarpą, Matki Teresy z Kalkuty

Jeśli macie dla nas informacje o utrudnieniach, wysyłajcie je na traffic@metropoliabydgoska.pl lub na fanpage Metropolia Bydgoska.pl.

Zainteresowanych powiadomienia push o najpoważniejszych utrudnieniach zachęcamy do obserwowania na Twitterze i ustawienia opcji powiadamiania o najnowszych wpisach konta @Traffic_BDG.

PRZEJDŹ DO SERWISU TRAFFIC

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jusew
jusew
1 rok temu

Popieram protestujących ale tak naprawdę to zrobi on na złość niewinnym ludziom, więc miejsce blokady bez sensu.

Powiązane treści