Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
15C
Czw
17C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBloki przy ul. Łukasiewicza w kolejce do remontu. Doczekają się?
Łukasiewcza 5 - SG (2)
09.08.2016 | 12:52

Bloki przy ul. Łukasiewicza w kolejce do remontu. Doczekają się?

Na razie kończy się modernizacja budynku przy ul. Techników 2.

Na zdjęciu: Budynek przy ul. Łukasiewicza 5.

Fot. Stanisław Gazda

Zbliża się do końca remont budynku przy ul. Techników 2, do którego już w przyszłym roku mają wprowadzić się nowi mieszkańcy. Na modernizację nadal oczekują za to bloki przy ul. Łukasiewicza.

W ubiegłym tygodniu urząd miasta poinformował o możliwości składania wniosków o mieszkania socjalne w dawnym zachemowskim hotelu robotniczym przy ul. Techników 2. W wyremontowanym za 6 milionów złotych budynku (niemal połowa tej kwoty będzie pochodzić z rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego) znajdzie się 39 samodzielnych mieszkań oraz 8 chronionych, które zostaną oddane do użytku na przełomie I i II kwartału 2017 roku.

Czytaj także: Więcej o remoncie przy ul. Techników 2

Wcześniej modernizację przeszedł budynek przy ul. Kapuściska 9, a następne w kolejności wydają się być te przy ul. Łukasiewicza. Blok pod numerem 5 jest obecnie sukcesywnie opróżniany i z 60 lokali, które się w nim znajdują, zamieszkałych jest jeszcze 17. – Rodzinom w miarę możliwości wskazujemy mieszkania zamienne lub realizujemy wyroki eksmisyjne – tłumaczy rzecznik Administracji Domów Miejskich, Magdalena Marszałek. Po całkowitym opróżnieniu budynek ma zostać wyremontowany, ale na razie nie zostały jeszcze podjęte decyzje odnośnie zakresu prac.

W planach jest także modernizacja budynku przy ul. Łukasiewicza 10, ale w tym przypadku również brakuje konkretnych informacji. Obecnie w większości zamieszkały blok nie jest jeszcze opróżniany. – Znajduje się tam także 17 wolnych lokali, ale z uwagi na planowany remont nie są one zasiedlane – tłumaczy Marszałek.

W budżecie miasta na rok 2016 nie zostały zabezpieczone fundusze na prace przy ul. Łukasiewicza. ADM planuje pozyskać środki zewnętrzne, między innymi – podobnie jak w przypadku bloku przy ul. Techników 2 – z Banku Gospodarstwa Krajowego.


Powiązane treści