Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pędził bmw z lawetą 110 km/h. Stracił prawo jazdy

Dodano: 21.03.2023 | 11:32

Na zdjęciu: 28-latek, który jechał bmw z lawetą 110 km/h, stracił prawo jazdy.

Fot. KPP Tuchola

Policjanci zatrzymali kierowcę bmw, który podróżował z lawetą z prędkością aż 110 km/h. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 zł i zatrzymali mu prawo jazdy.

Wczoraj (20 marca) w Żalnie na ulicy Tucholskiej policjanci tucholskiej „drogówki” kontrolowali prędkość poruszających się aut. W godzinach wieczornych zauważyli jadący z dużą szybkością samochód z lawetą.

Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Laserowy miernik wskazał, że pojazd pędzi w obszarze zabudowanym 110 km/h! Mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę rozpędzonego auta – opisuje mł. asp. Łukasz Tomaszewski, oficer prasowy KPP w Tucholi.

28-latek, za przekroczenie prędkości o 60 km/h, został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł, a do jego konta dopisano 13 pkt karnych. Policjanci także zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Przypominamy, że zespół pojazdów, jakim niewątpliwie jest samochód z lawetą, na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej może poruszać się maksymalnie z prędkością 70 km/h. Z kolei na autostradzie i drodze ekspresowej prędkość ta może wynieść 80 km/h. W obszarze zabudowanym ograniczenie dla każdego rodzaju pojazdu wynosi 50 km/h, niezależnie od pory dnia i nocy – dodają tucholscy stróże prawa.

CZYTAJ TAKŻE: Atak na ratowników medycznych koło Bydgoszczy. Zostali obrzuceni kamieniami [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments