Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 6 • L 2
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBohaterska akcja policjantów. Zapobiegli wysadzeniu kamienicy
SAMSUNG CAMERA PICTURES
23.06.2017 | 12:03

Bohaterska akcja policjantów. Zapobiegli wysadzeniu kamienicy

63-latek groził, że doprowadzi do wybuchu butli z gazem.

Na zdjęciu: Policjanci powstrzymali mężczyznę, który chciał doprowadzić do wybuchu.

Fot. KPP Świecie

Świeccy policjanci powstrzymali mężczyznę, który chciał doprowadzić do wybuchu butli z gazem. Podjęta przez funkcjonariuszy interwencja najprawdopodobniej uratowała życie wielu mieszkańcom kamienicy przy ulicy Mickiewicza.

W ubiegłym tygodniu sierż. szt. Dawid Łepek i st. sierż. Jarosław Jesionkowski podjęli interwencję, na którą wysłał ich dyżurny jednostki. Na chodniku przed kamienicą przy ul. Mickiewicza w Świeciu stała bosa kobieta, która zdążyła wybiec z budynku twierdząc, że w jej mieszkaniu jest mężczyzna, który zagroził wysadzeniem mieszkania. W całym budynku czuć było zapach gazu. Policjanci pobiegli we wskazane miejsce i w kuchni zastali mężczyznę, który odkręcił reduktor butli z gazem i trzymając w ręku zapalniczkę usiłował go podpalić. Policjanci obezwładnili sprawcę, zakręcili butlę z gazem i otworzyli w mieszkaniu okna.

W sprawie prowadzone jest śledztwo. 63-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.


Powiązane treści