Bydgoszcz
5C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 4
9C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBójka w Brzozie trafi na wokandę Sądu Apelacyjnego. Będą odwołania od wyroku
20.05.2019 | 13:13

Bójka w Brzozie trafi na wokandę Sądu Apelacyjnego. Będą odwołania od wyroku

Apelację od wyroku złożą wszystkie strony.

Na zdjęciu: Wojciech M. został skazany przez bydgoski sąd na pięć lat więzienia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prokuratura, oskarżyciel posiłkowy i obrońca złożą apelację od wyroku w procesie 18-latka skazanego za ugodzenie 16-latka podczas bójki do której doszło w grudniu 2017 r. w Brzozie.

Przypomnijmy: w połowie kwietnia bydgoski Sąd Okręgowy wydał nieprawomocny wyrok pięciu lat pozbawienia wolności na Wojciecha M. Skazano go za ciężkie uszkodzenie ciała 16-letniego Patryka, który został ugodzony scyzorykiem podczas bójki do której doszło w Brzozie w grudniu 2017 roku. Wyrok nie był jednomyślny, bowiem zdanie odrębne od niego złożyli sędziowie Sądu Okręgowego w Bydgoszczy Roman Narodowski i Krzysztof Dadełło, którzy chcieli dla M. siedmiu lat za kratkami. O wysokości kary zadecydowali sędziowie-ławnicy.

Z taką wysokością kary nie mogą pogodzić się śledczy. Do sprawy włączył się także prokurator generalny. – Na pewno polecę złożyć apelację od tego wyroku – mówił w rozmowie z Polską Agencją Prasową Zbigniew Ziobro. Postępowanie prowadziła prokuratura Gdańsk-Oliwa. Śledczy zadeklarowali już złożenie apelacji od tego wyroku, podobnie zrobi oskarżyciel posiłkowy, który chciał, aby Wojciech M. odpowiadał przed sądem za zabójstwo, gdzie górna granica kary wynosi 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei jeszcze łagodniejszej kary chce obrońca 18-latka. Mec. Janusz Mazur sugerował nawet, by Wojciech M. odpowiadał wyłącznie za udział w bójce.

Jak udało nam się ustalić, na razie do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku apelacje nie wpłynęły. Wiele wskazuje jednak na to, że to tylko kwestia czasu. Dodajmy, że na poczet kary, którą ogłosił bydgoski sąd, Wojciechowi M. zaliczono już półtoraroczny okres odsiadki za kratkami w ramach aresztu tymczasowego.

Do tragicznych zdarzeń doszło w połowie grudnia 2017 roku w Brzozie, kiedy to doszło do bójki z udziałem pięciu osób. W pewnym momencie Wojciech M. wyjął scyzoryk i zadał nim 16-letniemu Patrykowi ciosy. Poszkodowany doznał ran kłutych okolic uda prawego z uszkodzeniem tętnicy, pośladka prawego i sześciu ran kłutych jelita cienkiego. – Samo ostrze użytego noża miało niespełna 20 cm – wykazywał w sądzie oskarżyciel posiłkowy. Rany okazały się na tyle poważne, że 16-latek po dwóch dniach walki o życie zmarł w jednym z bydgoskich szpitali. M. w sądzie przyznał się do winy, ale inaczej relacjonował to zdarzenie. Tłumaczył, że stanął on w obronie wcześniej zaatakowanego kolegi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści