Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wiemy, jakie firmy utwardzą Bortnowskiego i Kogucią

Dodano: 21.06.2023 | 13:20

Na zdjęciu: Ulica Bortnowskiego od dłuższego czasu czeka na utwardzenie.

Fot. BB

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozstrzygnął przetarg na utwardzenie ulic Bortnowskiego i Koguciej. Prace wykonają firmy Brukop i Affabre.

Na początku kwietnia drogowcy ogłosili przetarg na wykonanie dwóch zapowiadanych ulic: Bortnowskiego w Fordonie i Koguciej na Osowej Górze. Są to gruntówki, których utwardzenie uwzględnione zostało w poprzedniej edycji wieloletniego programu, lecz w poprzednim roku zabrakło na nie pieniędzy.

Pod koniec kwietnia ZDMiKP otworzył oferty. W przypadku ulicy na Osowej Górze najtańsze propozycje złożyły bydgoskie firmy: Affabre (1,606 miliona) i Betpol (1,648 mln). Najniższą cenę za utwardzenie Bortnowskiego zaproponował Betpol (2,3 miliona), 100 tysięcy więcej oczekiwała także bydgoska spółka Brukop. Dodajmy, że budżet ZDMiKP na utwardzenie Koguciej wynosił 1,2 miliona złotych, a na Bortnowskiego –  1,6 miliona. W maju drogowcy otrzymali dodatkowe oferty od firmy Prasbet, które jednak nadal był wyższe od oczekiwań drogowców.

Ostatecznie wykonawcami ulic zostały wybrane firmy Affabre (Kogucia) i Brukop (Bortnowskiego). Propozycje Strabagu i Betpolu nie podlegały ocenie, zatem ZDMiKP wybrał kolejne najtańsze propozycje. Zwycięzcy przetargu będą musieli wykonać projekt (na podstawie przygotowanej koncepcji) i przeprowadzić prace budowlane. Czas realizacji zadania to – w przypadku obu ulic – 10 miesięcy. Oznacza to, że prace budowlane na Osowej Górze i w Fordonie rozpoczną się za kilka miesięcy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 10 bydgoskich ulic do przebudowy. Znamy wykonawców prac

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments