Bydgoszcz
12C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBracia chcieli okraść myjnię na Osowej Górze. Wpadli na gorącym uczynku
09.02.2021 | 13:40

Bracia chcieli okraść myjnię na Osowej Górze. Wpadli na gorącym uczynku

Na zdjęciu: Do zatrzymania dwóch braci doszło podczas próby kradzieży na myjni przy ulicy Zimorodkowej na Osowej Górze.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch braci, którzy chcieli ukraść pieniądze z rozmieniarki banknotów na myjni samochodowej, położonej przy ulicy Zimorodkowej na Osowej Górze. Do tego każdy z nich miał narkotyki, a na swoim przestępczym koncie także włamanie na myjni zlokalizowanej w Fordonie.

Bydgoscy policjanci pełnili służbę w rejonie Osowej Góry. Przejeżdżając ulicą Zimorodkową zwrócili uwagę na dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. – Jeden z nich stał na rogu myjni i nerwowo się rozglądał, a drugi był przy urządzeniu do rozmieniania banknotów na bilon. Mężczyzna, używając śrubokręta, uszkodził rozmieniarkę i usiłował wyjąć z niej banknoty. W tym momencie został zatrzymany. Natomiast jego wspólnik stojący na tzw. czatach zaczął uciekać – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska. Po chwili został jednak zatrzymany przez drugi patrol zawiadomiony o sytuacji.


CZYTAJ TAKŻE: Nietypowo znalezisko nieopodal ronda Maczka. W ziemi zakopano kilka kilogramów amfetaminy!


Jeden z zatrzymanych braci miał przy sobie „działkę” marihuany. Ale nie był to koniec narkotycznych znalezisk – nieopodal myjni policjanci ujawnili samochód dostawczy, którym sprawcy dotarli na miejsce. – Podczas jego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli środki narkotyczne (zawiniątka z kilkoma gramami suszu roślinnego i tabletek extasy) oraz dowód osobisty i prawo jazdy należące do kobiety – dodaje podkom. Kowalska. Mundurowi sprawdzili podejrzane dokumenty – jak się okazało, w policyjnych systemach informatycznych widniały jako utracone, podobnie zresztą jak tablice rejestracyjne ich pojazdu.

Dwaj 36-latkowie trafili do policyjnej izby zatrzymań. W toku gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że bracia mają na swoim koncie nie tylko próbę kradzieży na myjni przy ulicy Zimorodkowej. – Tego wieczoru włamali się również do takiego samego urządzenia na myjni przy ul. Magazynowej w Bydgoszczy. Ukradli tam 700 złotych – opisuje Kowalska.

Pochodzący z powiatu goleniowskiego bracia usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, jej usiłowania oraz posiadania środków odurzających. Dodatkowo jeden z 36-latków odpowie również za przywłaszczenie dowodu osobistego i prawa jazdy. W sobotę, 6 lutego policjanci za pośrednictwem prokuratora wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego. Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem aresztował mężczyzn na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
13 dni temu

Niestety jak nie byli karani 10 lat więzienia jest praktycznie nieosiągalne. Do mnie facet strzelał , media podały,że grozi mu do 3 lat ,a dostał zawiasy i dalej chodzi po ulicach

Powiązane treści