Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bruski zaprasza do Bydgoszczy polityków zajmujących się sprawą powołania Uniwersytetu Medycznego

Dodano: 04.04.2016 | 15:39

Prezydent pragnie zapewnić Komisji jak najlepsze warunki pracy.

Na zdjęciu: Rafał Bruski popiera inicjatywę utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Fot. Leszek Grabowski

Dzisiaj rano Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski wystosował zaproszenie do Przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Grupińskiego. Prezydent proponuje członkom komisji odbycie wyjazdowego posiedzenia w Bydgoszczy. 

Taka wizyta ma umożliwić politykom pełne zrozumienie intencji i argumentów przemawiających za przywróceniem ładu organizacyjnego sprzed 2004 roku, czyli momentu gdy jeszcze istniała Akademia Medyczna. Powodem skierowania tej propozycji jest szerokie zainteresowanie lokalnej społeczności ideą powołania uczelni medycznej w Bydgoszczy.

Przypominamy, że pod projektem ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydgiera w Bydgoszczy podpisało się 160 tysięcy osób. Od kilku miesięcy trwają rozmowy dotyczące powołania nowej uczelni w mieście nad Brdą. W ubiegły piątek (1.04) dyskutowano na ten temat podczas posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Właśnie wtedy podjęto decyzję o skierowaniu projektu ustawy do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jak do niej doszło? [CZYTAJ WIĘCEJ]