Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDługie oczekiwanie na mieszkanie. Co z inwestycją BTBS na Bocianowie?
btbs rycerska
07.04.2022 | 13:41

Długie oczekiwanie na mieszkanie. Co z inwestycją BTBS na Bocianowie?

Na zdjęciu: Zapowiadana od pięciu lat inwestycja BTBS na Bocianowie powstanie na zaniedbanym terenie przy pętli Rycerska.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mija już pięć lat od zapowiedzi sporej inwestycji BTBS przy pętli Rycerska. Ta jednak, mimo zapowiedzi, wciąż nie ruszyła. Jak przekazuje miejska spółka, obecnie zmieniany jest jej projekt.

W 2017 roku Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło konkurs na zagospodarowanie zaniedbanego terenu u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Wygrała go koncepcja pracowni Pro Amar – wedle niej przy pętli Rycerska miały stanąć dwa budynki: sześciopiętrowy przy Zygmunta Augusta i trzypiętrowy przy Rycerskiej. W 2018 roku miejska spółka przekonywała, że budowa wystartuje rok później – termin był jednak zależny od otrzymania pieniędzy z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Budowa nowych mieszkań BTBS na Bocianowie do tej pory się nie rozpoczęła. Dlaczego? Jak przekazuje Maciej Frajtag, kierownik działu inwestycyjnego BTBS, inwestycja przy ulicy Zygmunta Augusta i Rycerskiej jest obecnie przeprojektowywana „pod kątem dopasowania do zaistniałej sytuacji prawnej nieruchomości sąsiadujących oraz obowiązujących przepisów budowlanych”.

Nowy projekt obejmie również pozyskane przez BTBS w drugiej połowie roku 2021 nieruchomości przy Zygmunta Augusta 40. W ramach planów inwestycyjnych, BTBS zamierza w drugiej połowie roku wyłonić wykonawcę robót budowlanych. Obecnie projektant jest w trakcie pozyskiwania dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę – przekazuje MetropoliaBydgoska.PL Frajtag. Poprzedni wniosek o pozwolenie, złożony w 2019 roku, został już wycofany przez BTBS.

Warto dodać, że w tegorocznym budżecie miasta zapisano środki na realizację inwestycji – 12,4 miliona dotacji z Funduszu Dopłat oraz 4,5 miliona złotych w ramach dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. To one mają one pokryć koszt budowy około 110 mieszkań w rejonie dworca Bydgoszcz Główna.

BTBS buduje na Bartodziejach, a niebawem ponownie w Fordonie

Obecnie BTBS realizuje inwestycje przy ulicach Swarzewskiej i Sobieszewskiej na Bartodziejach. Powstają tam dwa czteropiętrowe budynki z 90 mieszkaniami i 60 miejscami parkingowymi w garażu podziemnym. Ich projekt, podobnie jak w wypadku kompleksu na Bocianowie, wybrano w konkursie.

Realizacja budynków na Bartodziejach rozpoczęła się jesienią 2020 roku. Ich konstrukcja jest już ukończona. W budynku A obecnie trwa wykonywanie posadzek, rozpoczęto też prace przy układaniu płytek w kuchniach i łazienkach. W budynku B rozpoczęto natomiast wykończenie stropodachu. W obiektach trwają również prace instalacyjne.

Na liście oczekujących na mieszkanie w ramach Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego znajduje się 4290 osób, stąd też spółka planuje także kolejną inwestycję w Fordonie – konkretnie na działce pomiędzy ulicą Andersa, a budynkiem Posłusznego 7 na osiedlu Pałcz. W tym roku BTBS planuje rozpoczęcie prac nad projektem inwestycji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments