Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBTBS wybuduje bloki na Bartodziejach. Trwa poszukiwanie wykonawcy
btbs swarzewska
17.07.2020 | 19:02

BTBS wybuduje bloki na Bartodziejach. Trwa poszukiwanie wykonawcy

Na zdjęciu: Niebawem BTBS zamierza zrealizować dwa budynki na Bartodziejach. Autorem ich koncepcji projektowej jest pracownia Łukanowski Architekci.

Fot. BTBS

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego niebawem rozpocznie budowę dwóch budynków mieszkalnych na Bartodziejach. Inwestycja powstanie pomiędzy ulicą Swarzewską i Sobieszewską, na terenie za Branżową Szkołą Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Obecnie BTBS prowadzi przetarg, w którym wyłoni wykonawcę robót budowlanych.

Budowa kompleksu będzie realizowana zgodnie z koncepcją, wybraną w ramach konkursu architektonicznego. Został on rozstrzygnięty w marcu 2019 roku. Decyzją jury najlepszą spośród 18 prac okazał się ten, autorstwa pracowni Łukanowski Architekci z Bydgoszczy. Jej właściciel Krzysztof Łukanowski jest znany z realizacji projektów mieszkaniowych – m.in. koncepcji Osiedla Uniwersyteckiego dla CDI Konsultanci Budowlani czy Domu Esperanto dla Folwark Deweloper.

Obecnie BTBS prowadzi postępowanie, w którym wyłoni wykonawcę dwóch czteropiętrowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych A i B z dwoma oddzielnymi garażami podziemnymi. Bloki powstaną pomiędzy ulicą Swarzewską i Sobieszewską, na terenie dawnego boiska szkolnego. W obiekcie A powstaną 44 mieszkania, a w B – 46. W budynkach zrealizowane zostaną też wspomniane hale garażowe, w których łącznie znajdzie się 60 miejsc parkingowych. Na terenie od strony ulicy Swarzewskiej i Sobieszewskiej zaprojektowano natomiast 16 miejsc zewnętrznych.


CZYTAJ TAKŻE: Czy na terenie zielonym przy ulicy Twardzickiego w Fordonie powstanie blok? Kolejny wniosek w ramach specustawy mieszkaniowej


Rozkład mieszkań rozwiązano tak, aby pokoje dzienne w większości mieszkań znajdowały się od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej. Architektura budynku to nowoczesna forma w stonowanej kolorystyce biało-szaro-pomarańczowej nawiązującej do aktualnych trendów w projektowaniu budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Zastosowano przesuwny układ okien, który tworzy dynamiczny charakter budynku. Przestronne balkony ze ściankami przeźroczystymi są wyróżnikiem inwestycji oraz przyczyniają się do polepszenia komfortu mieszkańców. Całość wpływa na wysoki standard architektoniczny obiektu – czytamy w dokumentacji projektowej.

BTBS zakłada, że nowy kompleks mieszkaniowy będzie osiedlem rodzinnym, otwartym i przyjaznym dla przyszłych mieszkańców, a budynki wprowadzą nową jakość wśród okolicznej zabudowy. Wokół obiektów mają powstać przestrzenie wspólne i tereny zielone, nastawione na rekreację osób dorosłych i dzieci.

Jak informuje BTBS, otwarcie ofert w przetargu na wykonawcę budynków zaplanowano na 3 sierpnia. W postępowaniu zastosowano dwa kryteria oceny ofert – cenę (aż 98% wagi) i czas realizacji zamówienia (2% wagi). Miejska spółka liczy, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 20 miesięcy – premiowane będzie jednak skrócenie czasu do 18 lub 16 miesięcy.

Budowa dwóch budynków na Bartodziejach będzie kolejną inwestycją mieszkaniową bydgoskiego TBS. Niedawno spółka rozstrzygnęła przetarg na realizacje obiektu na ulicy Jasnej 33 – jego wykonawcą została wybrana firma Kontbud. Blok na Okolu będzie przeznaczony dla seniorów.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

zamiast wyremontować boisko i udostępnić je młodzieży buduje się bloki! Poza tym obecnie jest już niezwykle ciężko zaparkować samochód w tej części miasta (dotyczy to też mieszkańców okolicznych bloków) – co będzie jak dojdą nowe? nikt oczywiście o tym nie myśli !

Powiązane treści