Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa Arkada Business Park dobiega końca. Trwają prace przy elewacji

Dodano: 23.02.2018 | 14:09
arkada business park

Otwarcie biurowca ma nastąpić pod koniec drugiego kwartału tego roku.

Na zdjęciu: Nowy budynek lśni w blasku zimowego słońca...

Fot. mat. prasowe

Powoli dobiega końca realizacja jednej z najważniejszych inwestycji w Bydgoszczy – pierwszego biurowca kompleksu Arkada Business Park. Pomieszczenia w dziesięciopiętrowym budynku przy Rondzie Fordońskim mają już kilku najemców. Otwarcie ma nastąpić pod koniec drugiego kwartału tego roku.

Oczekiwana przez wielu mieszkańców grodu nad Brdą budowa rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku. W jej ramach powstaje zespół dwóch biurowców o docelowej powierzchni najmu 22 tys. mkw, zlokalizowanych przy rondzie Fordońskim. Inwestycja otrzymała certyfikat BREEAM z oceną very good oraz spełnia wytyczne biurowca klasy A.

W Arkada Business Park będą zastosowane nowoczesne rozwiązania, które mają zapewnić jak największy komfort pracy. Budynki zostaną wyposażone w innowacyjną wentylację z odzyskiem ciepła i nawilżaniem pomieszczeń biurowych, nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS oraz inne udogodnienia. Atutem inwestycji jest też jej położenie tuż przy węźle komunikacyjnym, w którym krzyżują się trasy trzech linii autobusowych i sześciu tramwajowych, a także tuż przy bulwarach nad Brdą. Warto dodać, że miasto zamierza w najbliższych latach zrewitalizować odcinek od Mostu Bernardyńskiego do Pomorskiego.

Jak informuje doradca zarządu Arkada Holding Paweł Pindral, poziom wynajęcia budynku osiągnął 60 %. Wśród najemców znalazł się generalny wykonawca inwestycji – Skanska S. A., który na Fordońską przenosi swoje biuro regionalne, a także Asseco Poland, które wynajmie aż trzy piętra. Cały czas trwają rozmowy z przyszłymi najemcami odnośnie pozostałej powierzchni.

Budowa pierwszego obiektu powoli dobiega końca. Wyłaniają się kolejne elementy elewacji budynku, a w środku trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Kierownik budowy Arkadiusz Kowalski zapowiada, że koniec montażu elewacji wentylowanej nastąpi w marcu. Powierzchnie biurowe są już przygotowywane pod potrzeby dużych najemców, tak by mogli oni wprowadzić się do budynku w drugim kwartale. W ciągu kilkunastu dni rozpoczną się roboty przy zagospodarowaniu terenu wokół biurowca. Trwa też etap projektowania drogi rowerowej i chodnika na należącym do miasta odcinku od ronda do bulwarów nad Brdą.