[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Budowa drogi rowerowej przy Powstańców Wielkopolskich zakończona. Gdzie powstaną następne?

Dodano: 12.12.2022 | 13:12

Na zdjęciu: Na ul. Powstańców Wielkopolskich wybudowano drogę rowerową.

Fot. UMB

Na Bielawach zakończyła się rozbudowa infrastruktury rowerowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Kolejne trasy zostaną wybudowane wzdłuż ulicy Skłodowskiej – Curie.

Asfaltowa droga rowerowa wraz z nowym chodnikiem powstała na wysokości stadionu Polonii od ronda Wielkopolskiego w kierunku ul. Jastrzębiej. To inwestycja, którą wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Na jej realizację miasto zabezpieczyło 160 tysięcy złotych. Finalnie ścieżka ma być wydłużona w kierunku Bartodziejów.

Ponadto na Bielawach planowana jest budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Skłodowskiej – Curie, dla której stworzona została już koncepcja. Odcinek od ul. Ogińskiego do Wyszyńskiego ma zostać wyposażony w pasy rowerowe dla obu kierunków. Przetarg na projekt oraz budowę nowej ścieżki ma zostać ogłoszony w przyszłym roku.

To część inicjatywy mającej połączyć Śródmieście z osiedlem Bartodzieje. Projekt został uznany za jeden z bydgoskich priorytetów przez Zespół ds. Polityki Rowerowej i jest elementem długofalowej inwestycji. W 2023 roku na budowę dróg rowerowych miasto ma przeznaczyć około 11 mln złotych. Obecnie w Bydgoszczy funkcjonuje ponad 120 km ścieżek dla rowerzystów.

Budowa drogi rowerowej przy Powstańców Wielkopolskich zakończona. Gdzie powstaną następne?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments