Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa drogi S10. Zaskakujący zwrot w sprawie obwodnicy Bydgoszczy. Wybór Budimexu unieważniony!

Dodano: 14.12.2021 | 20:40

Na zdjęciu: Budowa drogi S10 na odcinku stanowiącym południową obwodnicę Bydgoszczy będzie miała wpływ między innymi na dojazd do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Niespełna miesiąc po wyborze spółki Budimex na wykonawcę odcinka drogi ekspresowej S10 od węzła Bydgoszcz Południe do Emilianowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o unieważnieniu tej decyzji.

Zaskakujący komunikat bydgoski oddział GDDKiA przekazał we wtorkowe (14 grudnia) popołudnie. Jego dyrektor Sebastian Borowiak poinformował, że wybór Budimexu z 16 listopada został anulowany. Powodem jest – jak podają drogowcy – pismo, które wpłynęło do nich już po tym wyborze. Jak czytamy w dokumencie, ujawnia ono „nowe okoliczności mogące mieć wpływ na wynik postępowania”. Co to za pismo i od kogo pochodzi – tego dyrekcja nie precyzuje.

Wiadomo jednak, że opisane we wspomnianym piśmie okoliczności zmuszają GDDKiA do „ponownej kwalifikacji podmiotowej wykonawcy”. Dyrekcja może więc zbadać, czy nie ma podstaw do wykluczenia Budimexu z postępowania.

Jak wynika z naszych ustaleń, po wyborze Budimexu rozpoczęła się także tzw. kontrola uprzednia prowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych. Jeszcze w piątek GDDKiA poinformowała nas, że „nadal czeka na wyniki kontroli”, w związku z czym „trudno określić potencjalną datę podpisania umowy z Budimexem”.

Odcinek drogi S10 Bydgoszcz Południe – Emilianowo liczy niecałe 9 kilometrów. Pierwszy z węzłów zostanie w ramach inwestycji przebudowany, drugi – powstanie od podstaw. W rejonie Emilianowa mają powstać w obu kierunkach miejsca obsługi podróżnych. Przebudowie ma ulec również – na odcinku pięciu kilometrów – droga krajowa nr 25 krzyżująca się z S10. W ten sposób powstanie obwodnica Brzozy.

Nadal trwa ocena ofert w przypadku pozostałych trzech odcinków drogi S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
1 rok temu

To kpina….jakiś żart…..zapomnijmy zatem o roku 2026. Brawo Pis