Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjePoznaliśmy wykonawcę pierwszego odcinka drogi S10 między Bydgoszczą a Toruniem! GDDKiA wybrała Budimex
droga ekspresowa S10
17.11.2021 | 11:55

Poznaliśmy wykonawcę pierwszego odcinka drogi S10 między Bydgoszczą a Toruniem! GDDKiA wybrała Budimex

Na zdjęciu: Aktualnie mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogą korzystać jedynie z krótkiego odcinka drogi S10 pomiędzy Białymi Błotami a węzłem w Stryszku.

Fot. Szymon Makowski

Spółka Budimex wybuduje odcinek drogi S10 Bydgoszcz – Toruń od węzła Bydgoszcz Południe (dawniej Stryszek) do węzła Emilianowo. Wybór potwierdził bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Decyzja drogowców nie może zaskakiwać, bo to właśnie Budimex złożył w przetargu najniższą ofertę. Przypomnijmy, że spółka za wykonanie projektu oraz realizację inwestycji chce 409 milionów złotych. Budżet GDDKiA na to zadanie wynosił z kolei ponad 560 mln zł. W tej kwocie zmieścili się zresztą wszyscy oferenci, których łącznie było dziewięciu. W pozostałych kryteriach – okresu gwarancji oraz skrócenia czasu realizacji kontraktu wszyscy potencjalni wykonawcy złożyli te same, maksymalne propozycje (wydłużenie gwarancji do 10 lat, skrócenie czasu na wykonanie zadania do 45 miesięcy), stąd o zwycięstwie zadecydowała cena.

Nie jest także zaskoczeniem, że to właśnie wykonawcę tego odcinka dyrekcja wybrała jako pierwszego. Oferty firm zainteresowanych zadaniem poznaliśmy bowiem już 27 sierpnia. Choć i tak – głównie wskutek dużej liczby pytań skierowanych do GDDKiA – otwarcie kopert z propozycjami trzeba było opóźnić o miesiąc.

W ramach budowy blisko 9-kilometrowego odcinka drogi S10 przebudowie ulegnie węzeł Bydgoszcz Południe. Powstanie również zupełnie nowy – w Emilianowie. W  planach jest również zlokalizowanie tam dwóch miejsc obsługi podróżnych (MOP-ów). Dodatkowo – Budimex będzie odpowiedzialny za przebudowę drogi krajowej nr 25 na odcinku 5 kilometrów. Ma w ten sposób powstać obwodnica Brzozy.

Od środy, 17 listopada do soboty, 20 listopada na DK 25 za węzłem Bydgoszcz Południe trwa remont nawierzchni na 200-metrowym odcinku w rejonie stacji Shella. Z tego powodu wprowadzono ruch wahadłowy, możliwe są dodatkowe utrudnienia na trasie Bydgoszcz – Inowrocław. W środę przed południem w rejonie węzła w Stryszku doszło do wypadku, który sparaliżował ruch w kierunku Brzozy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
9 dni temu

Od dzis Generalna dyrekcja remontuje 195 m tej drogi za stryszkiem.. bo pojawiły się mikropęknięcia……a za dwa lata ta droga będzie przecież i tak do likwidacji w związku z budową s10 i nowa obwodnica Brzozy( czyli tym dzis rozstrzygniętym przetargiem) i spokojnie ten asfalt to wytrzyma skoro teraz kierowcy nie widzą tych mikropęknięć………a 6 km rozpierd……tej samej DK25 przed Sepolnem jest ok????? Czy wy w GDDKiA na głowę upadliście? Odpalam teraz a jest 18.42…..Google maps pokazuje korek od lotniska….GDDKiA dodatkowo kłamała że pracę beda do 15.30….. a co nie do uwierzenia o godz 19.00 mamy największy korek w historii Bydgoszczy…..

Powiązane treści