Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 22 • L 19
24C
Pt
24C
Sob
22C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa kampusu Akademii Muzycznej coraz bliższa. Podpisano umowę na projekt
25.04.2017 | 13:58

Budowa kampusu Akademii Muzycznej coraz bliższa. Podpisano umowę na projekt

Koszt budowy kampusu Akademii Muzycznej to 100 milionów złotych netto.

Na zdjęciu: Umowa została podpisana w trzech egzemplarzach.

Fot. JW

W wtorkowe przedpołudnie w siedzibie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy podpisano umowę na wykonanie projektu architektonicznego przez firmę Plus3 Architekci pn. „Budowa siedziby Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy”. Pracę nad nim mają zakończyć się w lipcu 2018 roku. 

CZYTAJ TEŻ: Spór o projekt kampusu Akademii Muzycznej zakończony. Sąd ogłosił wyrok

Swój podpis na umowie złożył rektor uczelni prof. Jerzy Kaszuba oraz przedstawicielka warszawskiej pracowni Plus3 Architekci Katarzyna Głażewska. – Na tę chwilę czekaliśmy długo – powiedział tuż po podpisaniu dokumentu rektor. Z tego momentu szczególnie ucieszył się również gość specjalny, czyli profesor Mirosław Pietkiewicz, który w 1980 roku został pierwszym rektorem uczelni, a wcześniej przez pięć lat pełnił funkcję prorektora placówki. W spotkaniu uczestniczył również prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz osoby, które przyczyniły się do realizacji projektu budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej.

Zobacz prace firmy Plus3 Architekci przygotowaną na konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną nowego kampusu Akademii Muzycznej [KLIK]

Podczas spotkania wspominano jak udało się dojść do tego momentu. – Pierwsze rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się w czerwcu 2012 roku. Przez ten czas przewinęło się wiele koncepcji, aż zakończyło się tym dokumentem – mówił Kaszuba. Na pamiątkę tej chwili, prezydent Rafał Bruski wręczył rektorowi uczelni oprawione w ramkę pismo z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego z 12 kwietnia 2012 roku, w którym ministerstwo prosi prezydenta o znalezienie kolejnej kamienicy na potrzeby Akademii Muzycznej. – Wtedy zakiełkowała myśl o budowie kampusu – mówił Bruski. Ten prezent pozytywnie zaskoczył rektora uczelni, który podkreślał, że bez pomocy prezydenta Bydgoszczy nie załatwiłby wszystkiego sam – Zawsze pan stał po naszej stronie – powiedział Kaszuba.

Radości z podpisania umowy nie kryli nie tylko przedstawiciele uczelni i miasta, ale również architekci przygotowujący projekt. – Ten projekt to najważniejsze, co teraz robimy. Jest w nim jeszcze mnóstwo rzeczy do wymyślenia, do dopracowania, ale to jest czysta przyjemność – mówiła Katarzyna Głażewska z firmy Plus3 Architekci. Prezydent życzył architektom powodzenia oraz podkreślił swoje oczekiwania co do nowego budynku. – Liczymy, że to będzie w Bydgoszczy wyjątkowy obiekt. Oczywiście funkcjonalny pod kątem uczelni wyższej, ale też obiekt, który będzie przyciągał innych, by przyjść tam, spędzić czas, posłuchać muzyki – powiedział Bruski.

Zgodnie z założeniami podpisanej dzisiaj umowy, projekt ma być  gotowy do końca lipca 2018 roku. Wtedy zostanie ogłoszony przetarg na wykonawce inwestycji.


Powiązane treści