Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -1
9C
Nd
8C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa lodowiska uroczyście rozpoczęta. Efekty już niedługo
Rafał Bruski, Alstal, Linowiecki, TBiArchitekci, lodowisko - ST
06.10.2016 | 16:37

Budowa lodowiska uroczyście rozpoczęta. Efekty już niedługo

Lodowisko ma być gotowe za 12 miesięcy.

Na zdjęciu: W czwartek dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego.

Fot. Sebastian Torzewski

W czwartek odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę lodowiska na Babiej Wsi. Od teraz efekty budowy mają być zdecydowanie bardziej zauważalne.

Roboty w pobliżu hali Łuczniczka ruszyły w końcówce czerwca, ale dotąd większych owoców pracy nie było widać. – Trzeba było wymienić grunt, a teraz budowa już rusza. Jestem spokojny, że jesienią przyszłego roku będziemy mogli cieszyć się z tego obiektu – mówił podczas uroczystości prezydent Rafał Bruski.

Budynek o kształcie kryształu ma być gotowy 2 października 2017 roku. Koszt inwestycji wyniesie ponad 23 mln zł. – Mam nadzieję, że ten obiekt stworzy wraz z Artego Areną i HSW Łuczniczka bydgoski kompleks rekreacyjno-sportowy. Architekci zastosowali wiele ciekawych i wymagających rozwiązań, ale jestem pewien, że sobie z nimi poradzimy – mówił Piotr Linowiecki z firmy Alstal, wykonawcy inwestycji.

Jak tłumaczył Bruski, jedną z największych zalet obiektu ma być lokalizacja na Babiej Wsi. – Łatwo będzie tu dotrzeć, jest wiele parkingów oraz linii komunikacji miejskiej zatrzymujących się w pobliżu – mówił prezydent, który wraz z Linowieckim i Magdaleną Brzezińską z biura TBiARCHITEKCI dokonał uroczystego wmurowania kamienia węgielnego. Prace mają potrwać jeszcze niemal równo 12 miesięcy.


Powiązane treści