Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBudowa Metropolitan Outlet opóźniona? Carrefour na Glinkach nadal czynny
20.09.2017 | 02:34

Budowa Metropolitan Outlet opóźniona? Carrefour na Glinkach nadal czynny

Sprawdzamy, jak wygląda aktualny harmonogram inwestycji, której zakończenie planowane jest na drugą połowę przyszłego roku.

Na zdjęciu: Wizualizacja centrum Metropolitan Outlet na Glinkach.

Fot. mat. prasowe

Tylko do minionej niedzieli miało być czynne centrum Carrefoura na Glinkach. Po tym terminie obiekt planowano zamknąć, po czym rozpocząć jego przeobrażanie w Metropolitan Outlet. Ale obecnie wiadomo już, że harmonogram inwestycji uległ zmianie.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa inwestycja nad Brdą. Można już kupować mieszkania [WIZUALIZACJE]

Nieoficjalna informacja z ubiegłego tygodnia – inwestor Metropolitan Outlet, czyli Carrefour Polska, bierze pod uwagę nie tylko odłożenie prac nad centrum outletowym, ale nawet rezygnację z inwestycji. Zdaniem naszego informatora, taka propozycja miała zostać wysunięta przez samego prezesa spółki Guillaume’a de Colongesa. Powód – jak twierdzi nasze źródło – niski poziom komercjalizacji powierzchni w obiekcie na Glinkach. Ma on rzekomo wynosić, nie uwzględniając hipermarketu francuskiej sieci, 30 procent. Inwestor oficjalnie podaje wartość dwukrotnie wyższą. Nie precyzuje jednak, czy uwzględnia w tych wyliczeniach ponad 5500 metrów kwadratowych, które w Metropolitan Outlet ma zająć właśnie sala sprzedażowa Carrefoura.

Bez względu na to, wszyscy nasi rozmówcy – zarówno przedstawiciele Carrefour Polska, jak również osoby bezpośrednio związane z inwestycją czy najemcy – zgodnie podkreślają, że planów rezygnacji z inwestycji nie ma. – Nic mi o tym nie wiadomo – ucina Agata Kopytyńska, odpowiedzialna za realizację inwestycji ze strony Carrefoura. Po szczegóły odsyła nas do biura prasowego sieci. Nasze pytania wysyłamy w czwartek, a także – wobec braku odpowiedzi – w poniedziałek. Równolegle zasięgamy języka u najemców, którzy podpisali już umowy na lokale w Metropolitan Outlet. – Nie posiadamy żadnej wiedzy w przedmiotowej sprawie. Póki co traktujemy państwa informację jako „kaczkę dziennikarską” – odpisuje nam Łukasz Połczyński, expansion manager w firmie Apart. Również przedstawicielka Outlet Concept Group, która zamierza otworzyć w Bydgoszczy sklep pod szyldem Onyxx, podkreśla, że nie zna tematu. – Spróbuję porozmawiać jeszcze z prezesem, być może on wie coś więcej i oddzwonię – obiecuje, ale kontakt się urywa.

We wtorek kontaktuje się z nami Jolanta Gałązka z firmy PR & Art, odpowiedzialna za public relations przy Metropolitan Outlet. – Planów rezygnacji z inwestycji nie ma. Właśnie podpisaliśmy umowy z dwoma kolejnymi najemcami, w kolejce jest następnych czterech – wylicza. I dodaje, że na finiszu jest procedura wyboru generalnego wykonawcy centrum outletowego (ogłoszono ją zimą, pierwotnie miała zakończyć się w kwietniu br. – przyp. red.).

Również we wtorek docierają do nas odpowiedzi na pytania ze strony biura prasowego Carrefour Polska. Odpowiedzi, a raczej lakoniczne oświadczenie, które jednak wyjaśnia, dlaczego sklep na Glinkach nadal jest czynny (z naszych informacji wynika, że do innych sklepów sieci przewieziono już wcześniej część towaru, zaproponowano również przeniesienie pracownikom). „Carrefour Polska, właściciel i zarządca Centrum Handlowego Glinki przy al. Jana Pawła II w Bydgoszczy, podjął decyzję o zmianie terminu rozpoczęcia przebudowy obiektu. W związku z tym hipermarket Carrefour jest dostępny dla klientów” – czytamy w wiadomości. Do kiedy? Tego nie wiadomo. Spółka nie precyzuje nowego terminu inauguracji inwestycji.

Przedstawiciele branży, z którymi udało nam się porozmawiać, rzucają na sprawę rzekomej rezygnacji z inwestycji na Glinkach nowe światło. – Plotki branżowe są oczywiście na porządku dziennym – mówi nam jeden z nich, prosząc o zachowanie anonimowości. – Szczególnie na tym trudnym rynku, gdy dochodzi do sytuacji, że pojawia się na nim równolegle dwóch lub więcej graczy. Drugi precyzuje: Już samo zainteresowanie dziennikarzy, pytania kierowane do wielu firm i nawet najmniejsze wątpliwości co do realizacji inwestycji, mogą być dla potencjalnych najemców sygnałem ostrzegawczym i problemem dla inwestora.

Metropolitan Outlet na Glinkach ma mieć powierzchnię około 17 tysięcy metrów kwadratowych. Znaleźć ma się w nim docelowo nawet 60 punktów handlowych oraz wspomniany hipermarket Carrefour. Otwarcie centrum zaplanowano na jesień przyszłego roku.


Powiązane treści