Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa nowego Torbydu na ostatniej prostej. Kiedy nastąpi otwarcie?

Dodano: 01.12.2017 | 14:36

Na finiszu znajduje się budowa trzeciego obiektu sportowego na Babiej Wsi.

Na zdjęciu: Na południowej ścianie nowego lodowiska pojawił się już jego szyld.

Fot. Stanisław Gazda

Do końca roku mają zakończyć się wszystkie prace budowlane i procedura odbioru nowego lodowiska Torbyd powstającego przy ulicy Toruńskiej. Z naszych informacji wynika, że kilka dni później mogłoby nastąpić oficjalne otwarcie obiektu.

Symbolem finiszującej budowy jest wiszący od kilku dni na południowej ścianie (od strony parkingu) lodowiska szyld z napisem „Torbyd”. Przypomnijmy, że historyczną nazwę postanowili wskrzesić w głosowaniu sami bydgoszczanie. Czy faktycznie prace są już tak bardzo zaawansowane, że lada dzień należy spodziewać się ich końca – zapytaliśmy samych budowlańców. – Faktycznie, prowadzimy prace wykończeniowe. Trwają one z jednej strony przy okładzinie elewacyjnej, z drugiej – wewnątrz budynku, gdzie montujemy elementy wyposażenia – mówi nam Radosław Guziński, kierownik budowy, za którą odpowiada firma Alstal.

Zmiany zachodzące na zewnątrz może zauważyć w zasadzie każdy z przechodniów, a co w ostatnim czasie zmieniło się wewnątrz budynku? – Mamy już wszystkie elementy potrzebne do uruchomienia wypożyczalni łyżew, do dyspozycji są już także rolby (specjalne maszyny do odświeżania, czyli czyszczenia i wygładzania lodu – dod. red.). Przeprowadziliśmy już także próbne uruchomienie instalacji chłodniczej – wylicza Guziński. Do wstawienia pozostały już, jak zapewnia, jedynie detale – chociażby meble stanowiące wyposażenie ślizgawki.


⇒ CZYTAJ TAKŻE » Nowy Torbyd w budowie. Tak wygląda w środku! [ZDJĘCIA]


Języczkiem u wagi na ostatniej prostej budowy jest oczywiście termin uroczystej inauguracji Torbydu. Z naszych informacji wynika, że miasto przymierzało się do uruchomienia lodowiska 5 stycznia. W planach była między innymi wystawa rzeźb lodowych. Ratusz wstrzymywał się jednak z ostatecznymi decyzjami do momentu uzyskania ostatecznej informacji o oddaniu obiektu do użytku. – Nie chcę deklarować dokładnej daty, bo dzień po niej od razu pojawią się komentarze, że nie dotrzymaliśmy terminu. Dlatego też realną datą zakończenia robót oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie jest koniec roku – podkreśla kierownik Guziński. Pytany przez nas o noworoczny termin otwarcia Torbydu dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Michał Sztybel dodaje: Czekamy na informacje na temat odbiorów. Gdy już wszystko będzie jasne, oficjalne ogłosimy datę rozpoczęcia działania lodowiska.

Budowa lodowiska na Babiej Wsi rozpoczęła się w drugiej połowie ubiegłego roku. Koszt inwestycji to ponad 23 miliony złotych.