Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeBudowa nowej bazy bydgoskiego LPR pochłonie więcej środków. Znamy oferty przetargowe
lpr bydgoszcz
14.06.2019 | 13:44

Budowa nowej bazy bydgoskiego LPR pochłonie więcej środków. Znamy oferty przetargowe

Na zdjęciu: Nowa baza powstanie na terenie gminy Osielsko.

Fot. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na budowę nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która powstanie na terenie gminy Osielsko, w obrębie Żołędowa. Ich oferty przewyższają budżet na to zadanie.

Nowa siedziba ratowników, stacjonujących w tej chwili na terenie bydgoskiego lotniska, powstanie na zakupionej od gminy Osielsko działce przy drodze krajowej nr 5, w obrębie Żołędowa – a dokładniej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Krakowską i Jastrzębią, niemalże naprzeciwko hotelu i restauracji Western. Postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę robót budowlanych rozpoczęło się 30 kwietnia. 31 maja otwarto oferty w przetargu.

Chęć budowy nowej siedziby bydgoskiego LPR wyraziły cztery podmioty. Najniższą ofertę zaproponowało Przedsiębiorstwo Instalacyjno Montażowe KZ z Tarnowskich Gór – 9,7 miliona złotych. Firma Stacon z Kadzidła koło Ostrołęki zadeklarowała wykonanie prac za 10,3 miliona złotych, a KiK z Ostrzeszowa – za 10,8 miliona. Do przetargu zgłosiła się także znana lokalna firma Ebud-Przemysłówka. Bydgoscy budowlańcy chcą wybudować bazę za 10,5 miliona złotych. Wszystkie propozycje przekraczają jednak zakładany budżet, który wynosi 7,7 miliona złotych. Na razie LPR nie podjął decyzji o unieważnieniu postępowania, albo o zwiększeniu kwoty celem wyboru jednej z firm.

Plany LPR zakładają, że w Żołędowie powstanie baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. W jej skład wejdzie budynek socjalno-techniczny z hangarem dla śmigłowców, strefa startu i lądowania śmigłowca, płyta przedhangarowa wyposażona w przesuwnicę umożliwiającą przetransportowanie śmigłowców do hangaru i stacja paliw lotniczych z podziemnym zbiornikiem. Realizacja inwestycji wraz z odbiorami technicznymi ma potrwać 12 miesięcy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści