Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaBudowa ronda turbinowego na ukończeniu. Inicjatywa nazwania inwestycji imieniem zmarłego szefa Agencji Wywiadu
30-05-2020_ budowa_ rondo turbinowe_ Białe  Błota, Bydgoszcz - Szubińska - JS (11)
02.06.2020 | 20:09

Budowa ronda turbinowego na ukończeniu. Inicjatywa nazwania inwestycji imieniem zmarłego szefa Agencji Wywiadu

Inwestycja połączy Białe Błota i Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Nowo budowane rondo turbinowe połączy Białe Błota i Bydgoszcz. Inwestycja ma być gotowa do oddania w wakacje.

Fot. Jakub Soboczyński

Trwają prace na budowie ronda turbinowego. Jednocześnie jest inicjatywa, aby patronem jednej z ważniejszych inwestycji drogowych został zmarły w ubiegłym roku były szef Agencji Wywiadu.

Do najbliższego poniedziałku (8 czerwca), białobłocki urząd czeka na propozycje na nadanie nazwy ronda, które połączy Białe Błota i Bydgoszcz. Na razie postępują prace budowlane, a zgodnie z założeniami inwestycji, ma ona zostać udostępniona do ruchu w wakacje.

Stowarzyszenie Prądki Nasz Dom wyszło tymczasem z inicjatywą, aby patronem inwestycji został zmarły w ubiegłym roku były szef Agencji Wywiadu gen. Zbigniew Nowek. – W czerwcu 2019 roku, pogrążeni w smutku pożegnaliśmy jednego z najbardziej zasłużonych mieszkańców naszej gminy, wielkiego patriotę oraz wspaniałego człowieka – generała Zbigniewa Nowka – czytamy w treści wniosku, jaki podpisali prezes zarządu stowarzyszenia Maciej Kinal i jego członkowie: Jolanta Lehmann-Wiatrowska i Dariusz Górski.

Jak piszą członkowie stowarzyszenia, postać gen. Nowka zasługuje na pamięć i cześć – za nieoceniony wkład w dzieło odbudowy wolnej Polski, a także pomoc okazaną lokalnej społeczności. Przypomnieli, że gen. Zbigniew Nowek mieszkał na terenie gminy Białe Błota.

Rondo im. gen. Zbigniewa Nowka pozwoli w sposób symboliczny zachować pamięć i podkreśli jego zasługi i znaczenie dla kraju, a także dla naszej małej ojczyzny 

– piszą. Wiadomo też, że wdowa po generale Zbigniewie Nowku, Anna Nowek wyraziła zgodę na nazwanie ronda imieniem męża (taką wydała w połowie listopada 2019 r.), a pozytywnie takie nazwanie ronda zaopiniowały także Wydział Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy i Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz Rada Sołecka gminy Białe Błota.

Całkowity koszt inwestycji budowy ronda turbinowego wynosi 18,6 mln zł.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Kolanek szlabanekArturjanHenryk Kłosiński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Henryk Kłosiński
Gość
Henryk Kłosiński

Łukasza Płotkowskiego

jan
Gość
jan

Czy on się czegoś w tym wywiadzie dowiedział no chyba ze kolegę ze szkoły zakapował. Jakie to on miał oprócz tego sukcesy.

jan
Gość
jan

Na pewno pan Płotkowski miał większe zasługi dla gminy.

Artur
Gość
Artur

Ulica Szubińska to i rondo Szubińskie powinno być. Po co komplikować?

Kolanek szlabanek
Gość
Kolanek szlabanek

Kinal – człowiek nieokrzesany, gbur, prostak. Źródło sjp.pwn.pl Dziękuję tyle w temacie.

Powiązane treści