Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przelot nad budową S5. Zobacz nagranie z odcinka prowadzącego do autostrady A1 [WIDEO]

Dodano: 30.03.2022 | 12:04

Na zdjęciu: Budowa drogi ekspresowej S5 w rejonie Świecia.

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała kolejny film z przelotu nad budową odcinka drogi ekspresowej S5 na północ od Bydgoszczy; tym razem możemy obserwować postępy prac na odcinku Świecie Południe – Nowe Marzy. 

Wykonawcą 22-kilometrowego odcinka Świecie Południe – Nowe Marzy jest obecnie firma Budimex. Wcześniej była nim włoskie przedsiębiorstwo Impresa Pizzarotti – w 2019 roku GDDKiA zerwała jednak z nim umowę na realizację zarówno tego, jak i dwóch innych odcinków S5.

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy materiał Generalnej Dyrekcji z przelotu nad całym odcinkiem budowy drogi ekspresowej S5 od węzła Bydgoszcz Północ do węzła Świecie Południe. Teraz drogowcy prezentują wideo z kolejnego odcinka w kierunku autostrady A1. Zostało ono wykonane 24 marca, dlatego zaawansowanie robót może być już znacznie większe – Budimex wraz z podwykonawcami korzystają ze sprzyjającej pogody i prowadzą wiele prac.

Już w lutym Budimex wykonał ostatnie duże betonowanie na wiadukcie w Sartowicach. Z kolei w Dworzysku, w okolicy budowanego przejścia dla zwierząt, przeniesiono ruch na prawa nitkę nowej drogi, co umożliwi dokończenie prac przy obiekcie. – 25 marca przełożono ruch na ponad 5-kilometrowym odcinku leśnym obwodnicy Świecia – podkreśla GDDKiA, dodając, że to tylko kilka z przykładów wykonywanych prac.

Budowa drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Świecie Południe odbywa się w głównej mierze po śladzie starej DK5 oraz pasa rezerwowego pozostawionego w trakcie budowy obwodnicy Świecia ponad dwie dekady wcześniej. Na koniec lutego zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosiło 67%. – Planowane zakończenie prac to III kwartał 2022 roku – podkreśla GDDKiA. Drogowcy podkreślają, że dokładny termin oddania do użytku całego odcinka na północ od Bydgoszczy to sierpień tego roku.

Zobacz nagranie z przelotu nad budową drogi ekspresowej S5 Świecie Południe – Nowe Marzy

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żubry
Żubry
2 lat temu

To chyba jedna z najdłużej budowanych dróg w Polsce, niej mogę się doczekać końca.