Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa szkoły w Niemczu. Co z funduszami?

Dodano: 15.02.2023 | 11:28

Na zdjęciu: W Niemczu ma powstać nowa szkoła.

Fot. IN

Gmina Osielsko przygotowuje się do bardzo dużego zadania. Jest to budowa nowej szkoły w Niemczu

Szkoła ma powstać przy ulicy Matejki. Ta lokalizacja zdaniem urzędników zapewni dostęp do placówki zarówno uczniom z Niemcza, jak i Osielska. Ponadto wielkość terenu umożliwia realizację obiektu w kilku etapach. Obiekt ma składać się z części edukacyjno-administracyjno-kulturalnej, sali gimnastycznej, stołówki z zapleczem kuchennym, a także z  kompleksu terenów rekreacyjno-sportowych. Planowany jest obiekt dwukondygnacyjny, z 24 salami lekcyjnymi na ok. 600 dzieci.

Jest to zadanie wieloletnie. Pod koniec ubiegłego roku Dominika Wiśniewska Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy w Osielsku przekazała nam, że gmina będzie starała się o środki zewnętrzne, ponieważ kwota zadania przekracza możliwości finansowe gminy. O źródło finansowania dopytywał także podczas ostatniej sesji radny Paweł Kamiński. Konkretnie pytał on o środki zewnętrzne. – Czy wiemy chociaż, gdzie aplikować? Czy jakieś ruchy zostały w tym kierunku wykonane? – pytał radny.

– Było spotkanie z posłem – przekazał podczas sesji zastępca wójta Krzysztof Lewandowski. – Pan poseł z tego co wiem rozmawiał z ministrem Czarnkiem. Coś zaczyna w tej sprawie drgać i myślę że będziemy dalej szukać. Ustalimy także plan spotkań z następnymi parlamentarzystami. Spróbujemy coś znaleźć – dodał. Później zastępca wójta doprecyzował, że poseł z którym władze Osielska odbyły spotkanie to Tomasz Latos.

W tegorocznym budżecie na zadanie pod nazwą „Budowa szkoły w Niemczu” zarezerwowano kwotę 6 mln 150 tys. zł. Jako źródło sfinansowania wskazano kredyty, pożyczki. Szacuje się, że całkowity koszt zadania może wynieść 34 mln zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments