[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa trasy S10. Podpisano umowę z wykonawcą trzeciego odcinka

Dodano: 06.09.2022 | 13:25

Na zdjęciu: Informację o podpisaniu umowy przekazano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Fot.

Podpisano umowę na budowę trzeciego odcinka trasy S10 między Emilianowem i Solcem Kujawskim. Tę informację przekazano podczas wtorkowej (6 września) konferencji prasowej, która odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Jak przekazano, umowę na budowę trzeciego odcinka S10 podpisano z firmą PolAqua – firmą, która budowała także jeden z odcinków trasy S5. – Wykonawca ma 41 miesięcy na zrealizowanie całego odcinka, 15 miesięcy na przygotowanie wniosku o złożenie ZRID i 7 miesięcy na jego otrzymanie – przypomniał dyrektor regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Sebastian Borowiak i przekazał, że cały odcinek ma 8,5 kilometra długości. – W ramach tego zadania będzie wykonany jeden węzeł – Makowiska plus pięć obiektów, przebudowanych zostanie pięć dróg gminnych i powiatowych, powstaną dwa przejścia górne dla zwierząt wraz z obiektami mostowymi – opisywał.

Wartość kontraktu to niemal 240 milionów złotych, a do podpisania pozostaje jeszcze umowa na czwarty odcinek między węzłami Toruń Zachód i Toruń Południe. – Mam nadzieję, że w stosunkowo krótkim czasie będziemy mogli się spotkać i przekazać, że umowa na ten odcinek także została podpisana – mówił poseł Piotr Król, który jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. Jak oceniał, przebudowa tego odcinka jest wyczekiwana w całej Polsce, głównie ze względów bezpieczeństwa. – Ilość wypadków, która ma tam miejsce, jest przerażająca – nie ukrywał Król. Poseł Ewa Kozanecka wspomniała: – To droga długo oczekiwana, która przez poprzedni rząd była zaniedbana, teraz będzie budowana. 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przypomniał, że rząd w połowie 2020 roku podjął decyzję, aby ta inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu państwa. – Ta informacja nas ucieszyła, od wielu lat czekaliśmy i czekamy na drogę ekspresową S10, teraz ten proces na dobre się rozpoczął – mówił wojewoda i dodał, że cała inwestycja ma zabezpieczony budżet w wysokości 2 miliardów złotych. – Jako wojewoda oczekuję w tej chwili na złożenie wniosków, które pozwolą na wydanie ZRID i budowę – podkreślił. Bogdanowicz nadmienił, że cała inwestycja ma się zakończyć do 2026 roku.

Przypomnijmy, że umowy na budowy dwóch pierwszych odcinków podpisano w połowie maja br. w Ministerstwie Infrastruktury. Liczący blisko 9 km odcinek między węzłami Bydgoszcz Południe i Emilianowo wybuduje Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor (wartość tego zadania to 410 mln zł), a najdłuższy, bo liczący 21,2 km odcinek Solec Kujawski – Toruń Zachód za kwotę 425 mln zł konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud.

 

Budowa trasy S10. Podpisano umowę z wykonawcą trzeciego odcinka
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adi
adi
2 miesięcy temu

No w końcu!!!!!!!

adam
adam
2 miesięcy temu

Ewka K. jest nie do podrobienia , tamten rząd zaniedbał . Ewka wy rządzicie 7 lat temat powinien być dawno zakończony . Ale wy zamiast budować zajeliście się korytem . I jak ten wybitny polityk Mikuś wróci do siebie w rodzinne strony . A to już za rok