Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacja„Budowlanka” się zmieni. Niebawem początek remontu
zespół szkół budowlanych bydgoszcz
30.10.2018 | 12:34

„Budowlanka” się zmieni. Niebawem początek remontu

Na zdjęciu: Wizualizacja nowej elewacji Zespołu Szkół Budowlanych.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Budynek Zespołu Szkół Budowlanych przejdzie termomodernizacje. Zmiany obejmą też warsztaty, w których uczniowie będą nabywać umiejętności niezbędne na rynku pracy.

„Budowlanka” znajduje się przy ulicy Pestalozziego na osiedlu Skrzetusko. Składa się z trzech segmentów – budynku głównego, hali sportowej i warsztatów. Dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (wynoszącemu ponad 8 mln zł) w najbliższym czasie pracownie w bydgoskich szkołach – w tym także w Zespole Szkół Budowlanych – zyskają nowe funkcjonalności. Warsztaty ZSB powiększą się o nową część i zostaną wyposażone w nowoczesne narzędzia i urządzenia wykorzystywane na budowach.

Rozbudowa i doposażenie warsztatów w „budowlance” jest połączone z termomodernizacją głównego budynku. Poza ociepleniem i wykonaniem elewacji, wymienione zostaną wszystkie instalację (poza gazową) oraz stolarka okienna i drzwiowa. W zakres zadanie wchodzi również przebudowa schodów zewnętrznych, wykonanie izolacji oraz montaż nowego pokrycia stropodachów. Przewiduje się wykonanie platformy dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku.

Zakończenie prac przy termomodernizacji budynku głównego planowane jest w połowie przyszłego roku. Natomiast rozbudowa warsztatów i ich wyposażanie nastąpi w 2020 roku.


Powiązane treści