Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 2
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBudynek przy Łowickiej zawalił się po eksplozji gazu [ZDJĘCIA, NOWE INFORMACJE]
04.02.2018 | 19:24

Budynek przy Łowickiej zawalił się po eksplozji gazu [ZDJĘCIA, NOWE INFORMACJE]

Przedstawiamy raport z dzisiejszej akcji strażaków po wybuchu w okolicach Ikei.


Zdjęcia: Stanisław Gazda

Dziś po południu doszło do wybuchu gazu w okolicach Ikei. Ranne zostały cztery osoby.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14:00 – w budynku przy ul. Łowickiej prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia butli gazowej. Eksplozja spowodowała zawalenie się obiektu – uszkodzone zostały także pobliskie budynki.  Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. mgr inż. Arkadiusz Piętak, trzy osoby wydostały się z gruzowiska o własnych siłach. Strażacy odszukali w zawalonym domu jedną osobę. Była ona przytomna – natychmiast trafiła ona pod opiekę służb medycznych.

Piętak przekazał, że akcja przeszukiwania budynku została przeprowadzona na dwa sposoby. Strażacy wykorzystali kamery wziernikowe, a specjalna grupa poszukiwawcza z Poznania spenetrowała teren z specjalnie wyszkolonymi psami tropiącymi. Przeprowadzono także ręczne odgruzowywanie rumowiska. Na miejscu eksplozji nie znaleziono już żadnych poszkodowanych.

Straż dokonała też zabezpieczenia zawalonego domu – ostemplowano ściany oraz zabezpieczono znajdujący się w pobliżu zbiornik gazu o pojemności 2700 litrów. Działania służb na miejscu wybuchu wciąż trwają, ale powoli dobiegają końca.


Powiązane treści