[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Gigantyczna oferta na remont bulwarów nad Brdą. Kormost chce prawie 100 milionów złotych!

Dodano: 25.01.2023 | 12:24

Na zdjęciu: Przebudowa bulwarów nad Brdą oddala się.

Fot. archiwum

Po pół roku od ogłoszenia, ratusz wreszcie otworzył jedyną w przetargu na modernizację kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą. Firma Kormost zażądała jednak stawki znacząco przekraczającej zakładany przez ratusz budżet.

Bydgoszczanie chcą rewitalizacji nabrzeży Brdy – świadczą o tym wyniki konsultacji społecznych ws. kolejności miejskich inwestycji, jak i zainteresowanie procesem inwestycyjnym. Obecnie trwa modernizacja fragmentu w rejonie mostu Bernardyńskiego, lecz w planach jest odnowa odcinka od ulicy Krakowskiej do mostu Kazimierza Wielkiego.

Latem 2022 roku ratusz unieważnił pierwszą próbę wyboru wykonawcy inwestycji – oferty przekroczyły zakładany przez miasto budżet o kilkanaście milionów złotych. W sierpniu ogłoszono ponowne postępowanie. Procedura trwała kilka miesięcy: ratusz oczekiwał bowiem m.in. na zmianę zasad realizacji zadań dofinansowanych z Programu Inwestycji Strategicznych. Bydgoszcz pozyskała bowiem rządową dotację na zadanie, wynoszącą 30 milionów złotych.

W środę, 25 stycznia wreszcie poznaliśmy – jak się okazało – jedyną ofertę w przetargu na modernizację kolejnego odcinka bydgoskich bulwarów. Tak jak przy poprzednim postępowaniu, ratusz chce przeznaczyć na jego realizację 33,3 miliona złotych, ale nawet podwojenie tej kwoty nie wystarczy na zaspokojenie oczekiwań Kormostu. Bydgoska firma, która wykonuje prace przy bulwarach między ulicą Uroczą a mostem Bernardyńskim, zażądała 92 milionów złotych. Według zapowiedzi zastępcy prezydenta Bydgoszczy Michała Sztybla, w ramach postępowania odbędzie się jeszcze aukcja elektroniczna, ale nie wydaje się, by przyniosła znaczną obniżkę oferty. – W najbliższych dniach przedstawimy nasze dalsze działania w tej sprawie – powiedział wiceprezydent podczas środowej sesji.

Przypomnijmy, że Kormost także wziął udział w pierwszym przetargu na nabrzeża. Wówczas zaproponował 96 milionów złotych; najtańsza propozycja firmy Sorted wyniosła 63 miliony, a najdroższa (Strabagu) opiewała na 111 milionów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Bydgoszczy pojawi się lokal z goframi w kształcie genitaliów. „To słodkie promowanie życia bez seksualnego tabu”

Gigantyczna oferta na remont bulwarów nad Brdą. Kormost chce prawie 100 milionów złotych!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adi
Adi
1 miesiąc temu

Pisałem już wtedy ze będzie tylko drożej. Można było zrobić za 63 miliony. A teraz? Za rok znowu będzie więcej….

Stanisław
Stanisław
1 miesiąc temu

Te wszystkie kwoty satabsurdalne. Firmy wykorzystują fakt, że inwestor nie ma kosztorysantów, by sprawdzić zasadność naliczeń. Te kwoty świadczą jak wielka jest korupcja i głupota w samorządach
.