Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy policjanci na dworcu kolejowym. Prowadzili działania w ramach akcji „Pasażer”
26.11.2021 | 19:20

Bydgoscy policjanci na dworcu kolejowym. Prowadzili działania w ramach akcji „Pasażer”

Na zdjęciu: Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia prowadzili w piątek działania na dworcu kolejowym i pociągach w ramach akcji "Pasażer".

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia przeprowadzili w piątek (26 listopada) działania w ramach akcji „Pasażer” na terenie dworca kolejowego i w pociągach. – Działania te mają na celu ochronę osób podróżujących pociągami przed kradzieżami, a tabor kolejowy przed niszczeniem – mówią.

To kolejne działania policjantów na dworcu kolejowym. Przypomnijmy, że w minioną środę i czwartek (24-25 listopada), bydgoscy funkcjonariusze wraz ze Służbą Ochrony Kolei i Strażą Graniczną włączyli się w działania w ramach akcji „24 Blue Rad”, a także kontrolowali zachowania kierowców w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Przejazd w Bydgoszczy.

W piątek, na dworcu kolejowym i w pociągach można było spotkać funkcjonariuszy policji z bydgoskiego Śródmieścia. – Kontrolują pociągi, dworce PKP z uwagą na kradzieże kieszonkowe, niszczenie mienia, ale również przestrzeganie obostrzeń covidowych – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że policjanci nawiązują także kontakt z kierownikami pociągów. – Celem jest uzyskanie informacji na temat aktualnej sytuacji w danym pociągu – precyzuje.

Oprócz kradzieży, policjanci dokonywali także sprawdzeń torów odstawczych, zwracając szczególną uwagę na kradzieże i niszczenie taboru kolejowego. – Tego rodzaju działania prewencyjne prowadzone niejednokrotnie wraz z „sokistami” zapobiegają wspomnianym sytuacjom, ale mają również na celu podejmowanie zdecydowanych reakcji w przypadku ujawnienia osób łamiących prawo – kończy kom. Kowalska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
1 miesiąc temu

Lradzieze kieszonkowe 😂😂😂 Dobra sciema . Namordniki sprawdzali

Powiązane treści