Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 0 • L -1
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoscy studenci dostali stypendia od ministra
wydział inżynierii mechanicznej UTP
08.01.2020 | 21:24

Bydgoscy studenci dostali stypendia od ministra

Na zdjęciu: Stypendyści Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Od lewej: Radosław Stachowiak, Dominka Płaczek, Piotr Swacha, Wojciech Ziółkowski

Fot. UTP

Pod koniec grudnia 2019 roku ogłoszono wyniki postępowania w sprawie przyznania stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów na rok akademicki 2019/2020. Wśród nagrodzonych są studenci UTP i UKW.

O ministerialne stypendium ubiegało się 1106 studentów z całej Polski, które wyróżniają się nie tylko wysoką średnią, ale też innymi osiągnięciami naukowymi – wystąpieniami na konferencjach, udziałem w projektach badawczych, publikacjami w prestiżowych czasopismach oraz osiągnięciami sportowymi i artystycznymi. Ostatecznie przyznano je 488 osobom. Laureaci, wybrani przez ekspercki zespół doradczy, otrzymają jednorazowo 17 tysięcy złotych. W tym gronie nich znalazło się czterech studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i sześciu studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Wyróżnieni przez ministra żacy z UTP to Dominika Płaczek, Piotr Swacha, Wojciech Ziółkowski i Radosław Stachowiak. Wszyscy są studentami Wydziału Inżynierii Mechanicznej na kierunku mechanika i budowa maszyn oraz aktywnymi członkami Koła Naukowego Pojazdów Szynowych. To przede wszystkim ponadprogramowa aktywność w realizacji dodatkowych projektów, badań oraz udziału w konferencjach naukowych przyczyniła się do tego znaczącego wyróżnienia w skali ogólnopolskiej. Pracę młodych naukowców koordynowane są przez Opiekuna Koła Naukowego Pojazdów Szynowych – mgr inż. Pawła Maćkowiaka.

Laureatami stypendium z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zostali natomiast: Patrycja Janowska, Klaudia Pankratiew (studentki psychologii), Adam Skowron, Antoni Torzewski (studenci filozofii), Katarzyna Żołądkiewicz (studentka wychowania fizycznego) i Filip Żuchowski, uczęszczający na mechatronikę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści