Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska firma modernizuje instalację Remondisu

Dodano: 26.09.2023 | 09:57

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać zmodernizowana instalacja Remondisu.

Fot. Remondis

Trwają prace związane z modernizacją i hermetyzacją instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych przy ul. Inwalidów 45 w Bydgoszczy. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało bydgoskie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka.

O uciążliwym zapachu, dobiegającym z zakładu Remondisu wiedzą praktycznie wszyscy bydgoszczanie, a zwłaszcza mieszkańcy Siernieczka i Bydgoszczy Wschód. Po ich protestach i naciskach firma zdecydowała się na uszczelnienie instalacji do przetwarzania odpadów. W lipcu 2023 roku rozpoczęły się pierwsze rozbiórki i wyburzenia związane z przygotowaniem terenu inwestycji.

Kolejny etap prac od kilku dni realizuje już generalny wykonawca – bydgoska spółka „EBUD” – Przemysłówka. Firma posiada duże doświadczenie w zakresie nie tylko budownictwa ogólnego, ale również specjalistycznego, inżynieryjnego i przemysłowego.

Na przełomie września i października rozpocznie się palowanie fundamentów. Na tym obszarze funkcjonowało dawniej składowisko. Musimy zatem przenieść obciążenia konstrukcyjne na głębsze, wytrzymalsze warstwy gruntu – mówi Marcin Dobiegała, prezes Remondisu.

Zakres inwestycji obejmuje modernizację i hermetyzację kompostowni na odpady biodegradowalne oraz sortowni, a także budowę hali przygotowania wsadu. – Dzięki temu cały proces zagospodarowania odpadów, począwszy od rozładunku, będzie przebiegał w zamkniętych obiektach wyposażonych w systemy oczyszczania powietrza – przekonuje spółka. Realizacja inwestycji ma zakończyć się na przełomie II i III kwartału 2024 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments