Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 9km/h WNW
H 18 • L 16
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
17C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska Karta Seniora 60+
DSCF0826 (Copy)
18.10.2016 | 15:54

Bydgoska Karta Seniora 60+

To będzie dokumet aktywizujący seniorów i ułatwiający im życie.

Na zdjęciu: Obiekty i usługi z takim logo będą dostępne dla seniorów po niższych kosztach.

Fot. Stanisław Gazda

Dzisiaj w Ratuszu zapowiedziane zostało wprowadzenie w życie, najprawdopodobniej od listopada, „Bydgoskiej Karty Seniora 60+”. Projekt wymaga tylko akceptacji Rady Miasta Bydgoszczy i podpisu prezydenta.

Powstały z inicjatywy prezydenta Rafała Bruskiego i Bydgoskiej Rady Seniorów projekt „Bydgoska Karta Seniora 60+” skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają w Bydgoszczy. Będzie on realizowany w zakresie edukacji, kultury, sportu i rekreacji oraz innych, które znajdą się w ofercie Partnerów Programu.

-Cel jest oczywisty – żeby zaktywizować starszych mieszkańców miasta, zachęcić ich do wychodzenia z domu i ułatwić dostęp do oferty rekreacyjnej i kulturalnej. A przy okazji stworzyć możliwość korzystanie na preferencyjnych warunkach w punktach usługowych czy handlowych, które włącza się do programu – powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Powodzenie programu zależy przede wszystkim od partnerów. Chęć udziału w programie zadeklarowało już kilka instytucji kulturalnych m. in. Teatr Polski w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Miejskie Centrum Kultury, Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku czy Galeria bwa. Zniżki zaoferował także Myślęcinek (tańsze bilety do Zoo, Parku Rozrywki czy Zaginionego świata). Seniorzy będą mogli korzystać ze wszystkich przyszkolnych basenów z 50 % zniżką. Z kolei MOPS zadeklarował darmowe poradnictwo dla posiadaczy Kart.

Żeby otrzymać „Bydgoską Kartę Seniora 60+” trzeba będzie wypełnić wniosek i okazać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość i wiek osoby. Karta wydawana będzie bezterminowo i jest bezpłatna. Wykaz miejsc, w których będzie można złożyć wniosek i otrzymać „Bydgoską Kartę Seniora 60+” będzie dostępny na portalu internetowym miasta, a także w siedzibie Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta.

Program „Bydgoska Karta Seniora 60+”, po  programie „Bydgoska Rodzina 3+” jest kolejnym programem, który ma na celu wsparcie określonej grupy społecznej.


Powiązane treści