Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska Prawica powalczy o mandaty do rady miasta. To sojusz PiS i Konferderacji

Dodano: 12.02.2024 | 18:23

Na zdjęciu: Łukasz Schreiber i Marcin Sypniewski łączą siły w walce o pokonanie Rafała Bruskiego.

Fot. FB Łukasz Schreiber

Łukasz Schreiber nie będzie kandydatem na prezydenta Bydgoszczy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a… Bydgoskiej Prawicy. To sojusz PiS i… Konfederacji, a także innych organizacji konserwatywnych. Starania posła PiS o zastąpienie Rafała Bruskiego poparł lokalny lider Konfederacji Marcin Sypniewski – działacze ugrupowania znajdą się na listach komitetu, ale sam Sypniewski ma mieć inne zadanie.

Rozmowy o utworzeniu wspólnego komitetu z udziałem działaczy PiS i Konfederacji oraz innych konserwatywnych środowisk trwały od kilku tygodni. Teraz Bydgoska Prawica stała się faktem. Oficjalne ogłoszenie sojuszu nastąpiło w poniedziałek, 12 lutego. Jak przekonuje otoczenie Łukasza Schreibera, listy BP będą pełne „bezpartyjnych kandydatów”.

Nie szukamy problemów, szukamy rozwiązań. Potrzebne jest odejście od myślenia o samorządzie jako dominium jednej partii – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Łukasz Schreiber. I dodał, że taki komitet wyborczy jest odpowiedzią na oczekiwania sygnalizowane przez wyborców. – Czas wyrwać ratusz z rąk jednej partii i zwrócić go obywatelom – ogłosił.

Bydgoska Prawica jedynym komitetem po prawej stronie. „Pozostałe będą listami obecnego prezydenta”

Poparcie polityka PiS przez Konfederację to spore zaskoczenie – zwłaszcza w obliczu niedawnej rywalizacji w wyborach parlamentarnych, w których działacze ugrupowania Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka mocno krytykowali politykę poprzedniego rządu. Gabinet Mateusza Morawieckiego był źle oceniany za nadmierne wydatki na politykę socjalną czy postawę wobec Ukrainy. Marcin Sypniewski, wiceprezes Konfederacji i partii Nowa Nadzieja dziś podkreślał jednak, że pierwszy raz w historii wyborów samorządowych w Bydgoszczy po prawej stronie będzie tylko jedna lista.

Ludzie chcący zmian nie będą musieli się obawiać zmarnowania głosu. Łukasz Schreiber zgromadził wokół siebie wszystkich tych, którzy chcą realnych zmian i których łączy miłość do Bydgoszczy – mówił. – Wszystkie listy poza Bydgoską Prawicą będą listami obecnego pana prezydenta i jego ludzi – dodał. Sam Sypniewski nie ma startować w wyborach samorządowych – jak ustaliła MetropoliaBydgoska.PL zobaczymy go na listach wyborczych w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, i to nie w okręgu kujawsko-pomorskim. Działacze Nowej Nadziei mają natomiast otrzymać wysokie miejsca na listach Bydgoskiej Prawicy. Dodajmy, że liderzy Konfederacji nie mieli nic przeciwko lokalnym paktom z innymi partiami.

Na konferencji prasowej był też obecny poseł Bartosz Kownacki. W poniedziałek ogłosił on, że będzie ubiegał się o urząd prezydenta Inowrocławia. – Po rozmowie ze współpracownikami z PiS i Solidarnej Polski podjąłem taką decyzję. Od 12 lat jestem posłem – także ziemi inowrocławskiej. Potrzebne są zmiany, bo Inowrocław nie rozwijał się tak, jak powinien. Ma wielkie problemy demograficzne i się wyludnia – mówił podczas konferencji w Inowrocławiu. W Bydgoszczy poparł on Schreibera i dodał, że Bydgoszcz potrzebuje zmian i ma ogromny, niewykorzystany potencjał.

Przeciwnicy polityczni Schreibera zauważają, że niedawny minister w rządzie Mateusza Morawieckiego przed wyborami samorządowymi chowa szyld PiS, który był obecny w jego kampanii parlamentarnej. Kandydat broni się tym, że nie wstydzi się przynależności partyjnej, a wybory lokalne to „inna historia”.

Wczoraj (11 lutego) kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta przedstawił pierwsze obietnice wyborcze dotyczące komunikacji miejskiej [CZYTAJ WIĘCEJ]. Pytany o to, kiedy poznamy program wyborczy nowego komitetu zapewnił, że nastąpi to niebawem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysio
Rysio
15 dni temu

Omg xD Sypniewski jak najdalej od szrejbera

Slick
Slick
15 dni temu

Brawo!

Anżej
Anżej
14 dni temu

Teraz złodzieje przenoszą się do Bydgoszczy?

Wojciech
Wojciech
14 dni temu

Lepiej niż Bruski

Rysio
Rysio
14 dni temu

Najlepsze połączenie aktualnie w Polsce to rząd i samorzad z tej samej partii. Gdyby pisior byłby prezydentem przez 2 ostatnie kadencje to byśmy mieli już na full zrobiona zajezdnie wszystkie nowe tramwaje plus cała zrobiona trasa w-z i duże pieniądze na komunikację. Tym bardziej że byłoby to jedyne duże miasto xD oj wiele by się zyskało

Mateusz
Mateusz
14 dni temu

Po 14 latach działalności bizancjum Bruskiego nastąpił czas na zmiany i rozliczenia. A jest za co rozliczać te PeOwskie tłuste kocury.

Adriana
Adriana
14 dni temu

A gdzie był pan Schreiber jak jego partia matka blokowała pieniądze do samorządów? Teraz chce być bezpartyjny, a jeszcze kilka miesięcy temu pieniądze do samorządów nie sympatyzujące z PISem nie trafiały! Wracaj pan do Warszawy, nie chcemy tu cwaniaka z rządu Morawieckiego!!!! Wraz z panią MARIANNĄ!!!!

kran
kran
13 dni temu

co za koalicja , nie wiadomo czy się śmiać czy płakać i ten kandydat bezpartyjny . A jeszcze dwa miesiące temu był w pisiorkowym rządzie i chwalił z TVpis Holecką , Adamczyka ,Ogórkową , Kłeczka i pozostałych 200 złodziei , milionerów partyjnych .

Piotr
Piotr
12 dni temu

Pan Schraiber jest w porządku, on będzie dobrze reprezentował Bydgoszcz. Ale Konfederacja już nie. Oni bojkotowali referendum. Namawiali po cichu żeby nie brać arkusza referendalnego, a tam przecież były pytania o bezpieczeństwo Polski i polskiej granicy. A tam do góry, w Warszawie w sejmie, to się skumali z Tuskiem. Więc zdradzili, Konfederacja jest zupełnie niewiarygodną partią.