[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

W niedzielę Bydgoski Bieg Urodzinowy. Będą zmiany w ruchu w rejonie Kanału Bydgoskiego

Dodano: 21.04.2022 | 10:59

Na zdjęciu: W niedzielnym biegu wystartuje 800 zawodników.

Fot. Jakub Soboczyński/zdj. ilustracyjne

W niedzielę, 24 kwietnia odbędzie się Bydgoski Bieg Urodzinowy 2022. Z tego powodu w weekend wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Bydgoski Bieg Urodzinowy 2022 rozpocznie się w niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 15:00. Pięciokilometrowa trasa została wyznaczona wzdłuż Kanału Bydgoskiego – start i meta zlokalizowano za budynkiem KS Gwiazda przy ul. Bronikowskiego 54. W biegu wystartuje 800 zawodników – w środę, 20 kwietnia rozpoczęto wydawanie pakietów startowych (w ratuszu, od strony Fary).

Bydgoski Bieg Urodzinowy 2022 – zmiany w organizacji ruchu

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, na czas trwania imprezy „Bydgoski Bieg Urodzinowy 2022″ planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicach Wrocławskiej i Bronikowskiego. Od soboty, 23 kwietnia (godzina 8:00) do niedzieli, 24 kwietnia (godzina 16:00) na potrzeby wydarzenia zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się parkingach przy budynku KS Gwiazda przy ul. Bronikowskiego 45 oraz terenach zielonych u zbiegu ulic Bronikowskiego i Nakielskiej.

Zmotoryzowani zawodnicy mogą zostawić swoje samochody na terenie stadionu Gwiazdy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych zachęcamy do wybrania komunikacji miejskiej (tramwaje linii 1 i 3 lub autobusy linii 56, 62 i 90) – rekomenduje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Ponadto, w niedzielę,  24 kwietnia – w godzinach od 14:00 do 16:00 – nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu wschodniej strony jezdni ulicy Bronikowskiego na odcinku od zejścia nad kanał po jego północnej stronie do wspomnianych budynków KS Gwiazda oraz chodnika do przejścia dla pieszych przy ulicy Nakielskiej.

Na ulicy Wrocławskiej wyłączona zostanie zachodnia strona jezdni pomiędzy zejściami na ciągi piesze wzdłuż kanału. Ruch w obrębie obu zawężeń jezdni będzie sterowany ręcznie ruchem przez służby organizatora.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 676 urodziny Bydgoszczy. Wręczono wyróżnienia na uroczystej sesji Rady Miasta [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments