Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 21 • L 19
21C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBydgoski Jarmark Świąteczny [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Dzisiaj (14 grudnia) na ulicy Mostowej rozpoczął się Bydgoski Jarmark – jedyny w Europie, który odbywa się nad lustrem rzeki. Potrwa do 23 grudnia.

Wreszcie wspaniały wystrój. Wreszcie świetne, prawdziwie świąteczne stoiska, Wreszcie dla każdego coś – to najczęściej padające z ust bydgoszczan opinie o tegorocznym Jarmarku.

 Byli i tacy, którzy twierdzili, że ulica Mostowa powinna być odtąd stałym miejscem miejskich jarmarków, gdyż pozwoliła na stworzenie wspaniałego klimatu na miarę europejskich metropolii. To miejsce potrafi naprawdę jednoczyć mieszkańców. Na tegorocznym Bydgoskim Jarmarku po prostu czuć urok zbliżających się świąt.

Jako, że istotą jarmarków jednak handel – jarmarczne domki serwują wszystko to, co może  przydać się na świąteczny stół – począwszy od jadła (pierogi, krokiety, barszcz z uszkami, gęsinę, ryby wędzone, sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy) na wytworach rękodzieła i świątecznych ozdobach skończywszy.

Jarmarkowi towarzyszą występy w amfiteatrze przy ul. Mostowej, a dzieciaki mogą bezpłatnie korzystać z przejażdżki karuzelą wiedeńską.


Powiązane treści