Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 8 • L 6
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBydgoski Jarmark Świąteczny [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Dzisiaj (14 grudnia) na ulicy Mostowej rozpoczął się Bydgoski Jarmark – jedyny w Europie, który odbywa się nad lustrem rzeki. Potrwa do 23 grudnia.

Wreszcie wspaniały wystrój. Wreszcie świetne, prawdziwie świąteczne stoiska, Wreszcie dla każdego coś – to najczęściej padające z ust bydgoszczan opinie o tegorocznym Jarmarku.

 Byli i tacy, którzy twierdzili, że ulica Mostowa powinna być odtąd stałym miejscem miejskich jarmarków, gdyż pozwoliła na stworzenie wspaniałego klimatu na miarę europejskich metropolii. To miejsce potrafi naprawdę jednoczyć mieszkańców. Na tegorocznym Bydgoskim Jarmarku po prostu czuć urok zbliżających się świąt.

Jako, że istotą jarmarków jednak handel – jarmarczne domki serwują wszystko to, co może  przydać się na świąteczny stół – począwszy od jadła (pierogi, krokiety, barszcz z uszkami, gęsinę, ryby wędzone, sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy) na wytworach rękodzieła i świątecznych ozdobach skończywszy.

Jarmarkowi towarzyszą występy w amfiteatrze przy ul. Mostowej, a dzieciaki mogą bezpłatnie korzystać z przejażdżki karuzelą wiedeńską.


Powiązane treści