Bydgoski Klaster Przemysłowy wyróżniony przez Ministerstwo Rozwoju
Dodano: 29.10.2016 | 10:53Bydgoski klaster uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego.
Na zdjęciu: Prezes BKP Katarzyna Meger odbiera gratulację z rąk wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz.
Fot. klaster.bydgoszcz.pl
Krajowy Klaster Kluczowy to klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki Polski oraz wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. Bydgoski klaster jest jedynym klastrem w województwie kujawsko-pomorskim, który uzyskał ten prestiżowy status i jednym z zaledwie 16 takich klastrów w Polsce.
We wtorek w Ministerstwie Rozwoju odbyła się oficjalna gala, podczas której wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz wręczała nominację wyróżnionym klastrom. Wybór Krajowych Klastrów Kluczowych dokonywany jest w ramach otwartego konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, którego celem jest wyłonienie najlepszych, najbardziej perspektywicznych i rozwiniętych klastrów w Polsce. – Klastry będąc platformą współpracy oraz wymiany doświadczeń tworzą ekosystem, który przyczynia się do rozwoju konkurencyjności gospodarki – podkreślała wiceminister Emilewicz.
Bydgoski Klaster Przemysłowy to jeden z najstarszych klastrów w Polsce, powstał w 2006 r. – Przedsiębiorstwa zrzeszone w Klastrze oferują wysokiej jakości formy wtryskowe i inne narzędzia do przetwórstwa, jak również zajmują się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych dla szeregu branż, m.in. AGD, spożywczej, medycznej, samochodowej, kosmetycznej, opakowaniowej itp. Członkowie Klastra współpracują z najbardziej znanymi koncernami na Świecie: AUDI, VW, Avon, L’Oreal, ALGIDA, IKEA, HENKEL czy Revell. Okazją do bliższego poznania branży i jej specyfiki będą organizowane przez Klaster wspólnie z Targami w Krakowie sp. z o.o. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, które odbędą się w Bydgoszczy w kwietniu 2017 roku – powiedziała Katarzyna Meger – prezes zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.
Ten sukces to nie tylko prestiż, ale również nowe możliwości dla członków bydgoskiego klastra – m.in. udział w konkursach dedykowanych wyłącznie dla Krajowych Klasterów Kluczowych oraz dodatkowe punkty dla członków w konkursach na działania B+R w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Certyfikat ułatwi również nawiązywanie nowych kontaktów z partnerami z branży narzędziowo-przetwórczej w kraju i za granicą, realizację kolejnych wspólnych projektów, a także dodatkową promocję.
- O co warto zapytać podczas rozmowy o pracę? - 9 sierpnia 2018
- Praca zdalna – wady i zalety - 9 sierpnia 2018
- Ekspert ceniony na rynku pracy - 9 sierpnia 2018