Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoskie Centrum Seniora ma być gotowe za rok. Podpisano umowę z wykonawcą

Dodano: 14.12.2021 | 12:01

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać wnętrza Bydgoskiego Centrum Seniora.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na przebudowę wnętrz kamienicy przy Dworcowej 3, gdzie powstanie Bydgoskie Centrum Seniora. Zwycięzcą okazała się bydgoska firma Kontbud. Wczoraj (13 grudnia) zastępca prezydenta Michał Sztybel podpisał umowę z wykonawcą.

Bydgoskie Centrum Seniora będzie się mieścić w samym centrum Bydgoszczy, nieopodal skrzyżowania Gdańskiej, Pomorskiej i Dworcowej. Jego użytkownicy będą mogli w tym miejscu korzystać z ogólnodostępnej przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób starszych. Adaptacja pomieszczeń w budynku przy Dworcowej 3 pochłonie dwa miliony złotych i potrwa około 12 miesięcy. – Poza wymianą instalacji i odnowieniem wnętrza, zasadniczą zmianą będzie instalacja windy. Wymieniona zostanie cała stolarka okienna i drzwiowa. Otwory drzwiowe zostaną powiększone, wyremontowany zostanie też balkon. Część ścian zostanie wyburzona – opisuje prace biuro prasowe bydgoskiego ratusza. Wiodącym motywem kolorystycznym będzie drewno łączone z bielą lub odcieniami beżu.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoska parafia oszukana. Skradziono kilkaset tysięcy złotych!


Cieszę się, że w Bydgoszczy powstanie kolejne miejsce, w którym bydgoszczanki i bydgoszczanie będą mogli rozwijać swoje pasje i spędzać wolny czas. Od ponad 3 lat w swoje progi zaprasza Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Różnorodność inicjatyw, które są podejmowane w BCOPW jest niezliczona. Ze względu na sukces tego miejsca, postanowiliśmy rozwijać tę formułę i tworzyć kolejne obywatelskie przestrzenie – mówi prezydent Rafał Bruski.

Na parterze Bydgoskiego Centrum Seniora znajdzie się mała kawiarnia oraz mobilne stanowisko do obsługi spraw urzędowych. Bydgoscy seniorzy będą mogli śmiało przyjść tutaj ze swoimi wnukami, które w czasie załatwiania niezbędnych formalności skorzystają z kąciku zabaw dla dzieci. Ci, którzy postanowią spędzić w centrum więcej czasu, będą mieli do dyspozycji stanowisko bookcrossingowe – miejsce, gdzie bezpłatnie wypożyczą książkę.

Na Dworcową 3 przeniesie się Bydgoskie Biuro Seniora, które zostanie zlokalizowane na piętrze. Na pierwszej kondygnacji znajdzie się także sala konferencyjna dla 50 osób oraz mniejsza salka szkoleniowa. Dostęp do tych przestrzeni będą miały także osoby z niepełnosprawnościami – w budynku zostanie zainstalowana winda. W tym miejscu będą mogły odbywać się wystawy, spotkania lub szkolenia i warsztaty. Sale Centrum udostępniane będą rotacyjnie zainteresowanym klubom seniora i organizacjom działającym na rzecz osób starszych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments