Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoBydgoskie dekoracje świąteczne staną w innych miejscach. Nowa lokalizacja choinki i szopki
06.11.2018 | 10:45

Bydgoskie dekoracje świąteczne staną w innych miejscach. Nowa lokalizacja choinki i szopki

Na zdjęciu: Choinka i szopka w tym roku nie staną na Starym Rynku.

Fot. archiwum

Remont Starego Rynku wymusił zmiany w koncepcji dekoracji świątecznych, które na początku grudnia zaczną wprowadzać mieszkańców w świąteczny klimat. W związku z tym, w nadchodzącym okresie świątecznym choinka oraz szopka będą znajdować się w nowej lokalizacji.

Do świąt Bożego Narodzenia pozostały niecałe dwa miesiące – urzędnicy prowadzą już ostatnie przygotowania do montażu dekoracji świątecznych, które co roku są umieszczane w najważniejszych miejscach Bydgoszczy. W tym roku ich rozstawienie będzie się różniło od tego, znanego z poprzednich świąt – powodem jest trwający remont Starego Rynku.


CZYTAJ WIĘCEJ O PRZEBUDOWIE PŁYTY STAREGO RYNKU


W związku z tym, że najważniejszy plac miasta jest placem budowy, choinka oraz bożonarodzeniowa szopka staną przy placu Teatralnym. Towarzyszyć im będą znane dekoracje świetlne w postaci zespołu prezentów, karety z reniferem oraz Gracji. Oświetlone zostaną też drzewa.

Rejon placu Teatralnego i ulicy Mostowej będzie w tym roku sercem świątecznych atrakcji dla bydgoszczan. Tak jak informowaliśmy w piątek, tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się właśnie na Mostowej.


CZYTAJ WIĘCEJ: Jarmark świąteczny w tym roku na Mostowej. Znamy szczegóły


By określić dokładnie miejsce sprzedaży świątecznych produktów, na Mostowej staną dwie dekoracje, pełniące funkcję bramy. Jak czytamy w zapisach przetargowych, będzie to wolnostojący element LED z centralnie umieszczonym rzeźbionym napisem „JARMARK ŚWIĄTECZNY”, wykonanym z utwardzonego, lakierowanego styroduru. Uzupełnieniem oprawy jarmarku będą też inne dekoracje, takie jak wizerunki damy i dżentelmena oraz osiem sztuk dobrze znanych aniołów.

Trwające prace na Starym Rynku nie oznaczają jednak, że w jego rejonie nie pojawią się żadne dekoracje. W miejscach nieobjętych pracami mają stanąć figury damy i dżentelmena, przy ratuszu – dwie sztuki aniołów, a na latarniach zawisną podświetlane elementy. Przy wejściu na rynek od strony Mostowej stanie świetlna brama.

Dekoracje pojawią się też w pozostałych częściach miasta, między innymi na słupach oświetleniowych ustawionych wzdłuż Wełnianego Rynku, Długiej, Królowej Jadwigi, Focha, Dworcowej, Gdańskiej, Wyzwolenia i na Wyspie Młyńskiej, gdzie również ulokowana będzie fontanna świetlna. Anioły ponownie pojawią się na Rynku w Starym Fordonie, natomiast na Błoniu zostanie udekorowane jedno z drzew w centrum osiedla. Na alejach Mickiewicza stanie kareta z saniami. Planowane jest także oświetlenie wyspy św. Barbary. Wiszące elementy świetlne pojawią się na ulicy Batorego i Dworcowej. Ponadto, ponownie planuje się iluminacje świąteczną budynku ratusza i ustawienie projektora na ulicy Parkowej.

Dekoracje mają pojawić się na ulicach Bydgoszczy do 5 grudnia, a ich demontaż ma nastąpić do 30 stycznia 2019 roku. Chętnych do wykonania zamówienia mamy poznać w czwartek, 8 listopada.


Powiązane treści