Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoJarmark bożonarodzeniowy w tym roku na Mostowej. Znamy szczegóły
02.11.2018 | 18:18

Jarmark bożonarodzeniowy w tym roku na Mostowej. Znamy szczegóły

Na zdjęciu: Jarmarkowi będą towarzyszyć świetlne dekoracje.

Fot. archiwum

Od 14 do 23 grudnia bydgoszczanie będą mogli zakupić świąteczne prezenty i ozdoby na jarmarku bożonarodzeniowym. W tym roku odbędzie się on na ulicy Mostowej. Organizatorzy planują wiele atrakcji.

Informacja o nowej lokalizacji świątecznej atrakcji padła na październikowej konferencji prasowej, poświęconej przebudowie płyty Starego Rynku. Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk podkreślił wówczas, że w związku z pracami na rynku, tegoroczny jarmark odbędzie się na całej szerokości ulicy Mostowej. – Czysto lokalizacyjnie będziemy mogli się czymś pochwalić – podkreślił menedżer.


CZYTAJ WIĘCEJ: Trwa przebudowa płyty Starego Rynku. Na jakim etapie są prace?


Po kilkunastu dniach zapytaliśmy się Bakalarczyka o to, jak przebiegają przygotowania do nowej odsłony jarmarku bożonarodzeniowego. – Ostatni okres był bardzo pracowity. Obecnie jesteśmy na etapie dopinania szczegółów. Wygląda na to, że będzie to świetna impreza – powiedział MetropoliaBydgoska.PL menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.

Nowa lokalizacja jarmarku została wybrana nieprzypadkowo. – Naturalnie pierwotnym wyborem był Stary Rynek. Jeszcze w sierpniu analizowałem możliwość postawienia tam jarmarku, ale z przyczyn prawnych miejsce, które jest placem budowy, nie może być ogólnodostępne dla ludzi. Od zawsze chciałem mieć jarmark na ulicy Mostowej, dlatego że uważam ją za jedno z najpiękniejszych miejsc w Bydgoszczy. Na początkowym etapie rozmów z wystawcami, także oni bardzo entuzjastycznie podchodzili do tego miejsca. Podobną opinię wyraził także poprzedni organizator, czyli Myślęcinek. Pozostało więc sprawdzić realność takiego planu – kontynuował menedżer.

Bakalarczyk podkreśla, że nowa lokalizacja spotkała się z aprobatą urzędników. – Pierwszym krokiem było zwrócenie się do ZDMiKP, gdzie spotkałem się z przychylnym i konkretnym podejściem. Pozostało już tylko uzyskać zgodę najważniejszych decydentów.

Najważniejszym pytaniem, jakie nasuwa się przy pomyśle jarmarku na Mostowej jest to, jak zostaną ustawione stragany? – Stoiska będą rozstawione po zewnętrznej stronie mostu, tak aby mieszkańcy wchodzili w świąteczną aleję, taką małą strefę magii – odpowiada Bakalarczyk. Wiemy też, że jarmarkowi będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje. – Wydarzenia kulturalne będą odbywać się w amfiteatrze przy spichrzach. Niedaleko pojawi się gastronomia. Z powodu prac na rynku, w okolicy jarmarku usytuowana będzie także choinka i szopka bożonarodzeniowa. Taki układ zapewni nam nie tylko ogromny przepływ ludzi, ale i kameralną, spójną przestrzeń. Plastyk miejski zadba m.in. o unifikację szyldów wystawców – powiedział menedżer. A co z ruchem aut na Mostowej? – Oczywiście na czas jarmarku most stanie się deptakiem – zakomunikował menedżer.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jarmark bożonarodzeniowym na Starym Mieście potrwa od 14 do 23 grudnia. Dokładne godziny jego funkcjonowania poznamy w najbliższym czasie.

Chcieliśmy, by jarmark zapewniał bardziej jakość, niż ilość. Pewne detale będą jeszcze negocjowane z wystawcami, ale jarmark ma także umożliwiać odwiedziny w godzinach wieczornych – zaznaczył Bakalarczyk. Menedżer powiedział też, dlaczego warto będzie przyjść w grudniu na Mostową.

– Jarmark będzie w pięknym miejscu, po drugie będziemy mieli wielu ciekawych, unikatowych wystawców, których produkty kupimy tylko na jarmarku. Pojawi się też wiele produktów regionalnych lub czysto bydgoskich. Będzie to świetny punkt do zrobienia niepowtarzalnych prezentów. Mocne marki wystawców zapewnią nie tylko jakość, ale też promocję całego wydarzenia. Wszyscy chcemy mieć fajny jarmark w Bydgoszczy, dlatego im więcej mieszkańców się na nim pojawi, tym będzie on lepszy. Chcąc pomóc miastu, przyjdźmy na jarmark na moście. Zróbmy rodzinny spacer, wyjątkowe zakupy i zakończmy je przy grzanym winie, w pięknym otoczeniu, które zyska specjalne, świąteczne dekoracje.


PRZECZYTAJ TAKŻE: W Bydgoszczy powstają nowe biura. Znamy dane na temat ich powierzchni


W promocję jarmarku zaangażowany będzie nie tylko wydział promocji urzędu miasta, ale i prywatne podmioty. Więcej szczegółów wydarzenia mamy poznać w najbliższych dniach na konferencji prasowej. Bakalarczyk powiedział jednak, że miasto planuje niesamowitą atrakcję, która pozostaje jeszcze niespodzianką. – Pan Łukasz Krupa wraz z wydziałem promocji szykuje prawdziwego asa z rękawa. Tak jak wspominałem, naturalną promocję zapewnią nam też wystawcy, a także sąsiednie imprezy. Organizatorka Frymarku nie tylko przysłała do nas kilku ciekawych wystawców, ale także obiecała mi wsparcie promocyjne naszej imprezy, która jest przecież tak bliska jej inicjatywie. Bardzo wspomaga nas też Myślęcinek – stwierdził menedżer. Jego zdaniem, nowa jakość jarmarku i jego promocja przyciągną tłumy bydgoszczan.

– Jestem pewny, że przynajmniej w jeden dzień jarmark przeżyje prawdziwe oblężenie. Dlatego sugerowałbym zostawić samochody nieco dalej od centrum, lub skorzystać z darmowego parkingu urzędu miasta na Grudziądzkiej. Jako że będziemy mieli szeroką ofertę gastronomiczną, oczywiście będą też toalety. Most po renowacji jest piękny, a ZDMiKP zapewnił, że do jarmarku uda się wymienić uszkodzone płyty by był gotowy na to wydarzenie. To jeszcze nie wszystkie informacje, o szczegółach poinformujemy wraz z wydziałem promocji na konferencji. Myślę, że po niej każdy będzie chciał być częścią tego wydarzenia – spuentował Bakalarczyk.

Jednym z wystawców, który ponownie weźmie udział w jarmarku bożonarodzeniowym, będzie Michał Piętak z Parzymy Tutaj, prowadzący kawiarnie przy ulicy Długiej. W rozmowie z nami Piętak (który będzie jednym z kilku bydgoskich wystawców) podkreślił, że usytuowanie jarmarku na Mostowej sprawi, że będzie to bardzo dobre wydarzenie, potrzebne miastu.

Uważam, że odpowiednie przygotowanie i zaangażowanie konkretnych osób pozwoli nam stworzyć atrakcyjne wydarzenie. Działania, w których brałem udział już od dłuższego czasu powodują, że dostaniemy dobrze zorganizowaną, przygotowana imprezę. Elementy składowe świadczą, że będzie to coś przemyślanego i udanego, a wszelkie przesłanki mówią, że to się uda. Myślę, że to będzie super jarmark. My też szykujemy parę niespodzianek – zapowiada Piętak.


Powiązane treści