Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
-0C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoskie firmy z nagrodami Polskiego Klubu Biznesu. Wyróżnienia odebrały na Zamku Królewskim
KZŁ Bydgoszcz
02.03.2019 | 14:52

Bydgoskie firmy z nagrodami Polskiego Klubu Biznesu. Wyróżnienia odebrały na Zamku Królewskim

Gala w Warszawie odbyła się w piątek, 1 marca.

Na zdjęciu: W imieniu firmy złoty medal Akademii Polskiego Sukcesu odebrał prezes Krzysztof Magierowski (z prawej).

Fot. mat. prasowe

Kolejowe Zakłady Łączności oraz czasopismo „Profile” – to bydgoscy laureaci złotych medali Akademii Polskiego Sukcesu, które wręczono w piątek podczas uroczystej gali w Warszawie z okazji 30-lecia Polskiego Klubu Biznesu.

Należące do grupy PKP Kolejowe Zakłady Łączności zostały wyróżnione za kontynuowanie ponad 150-letniej tradycji firmy (jej historia sięga 1852 roku, gdy powołane do życia zostały Warsztaty Elektrotechniczne – Telegraphen Werkstatt) oraz podążanie za nowoczesnością poprzez wdrażanie innowacji w segmencie elektromobilności. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zakłady pochwaliły się, że przy czterech dworcach kolejowych w województwie śląskim – dwóch w Katowicach oraz po jednym – w Częstochowie oraz Gliwicach zamontowały ecoMOTO, czyli stacje do ładowania samochodów elektrycznych. W planach jest rozwój sieci o kolejne duże polskie miasta, w tym Warszawę, Wrocław czy Gdańsk.

Drugą bydgoską spółką, do której trafiło wyróżnienie Polskiego Klubu Biznesu, jest wydawca czasopisma o tematyce budowlanej – Profile Biznes. Od kilkunastu lat na jego łamach opisywane są realia i informacje branżowe, toteż nie dziwi uzasadnienie złotego medalu dla „Profili”. Organizatorzy wręczyli go bowiem prezesowi Wiesławowi Wójcikowi za „wieloletnie wspieranie medialne polskiego budownictwa”.

Wśród nagrodzonych na piątkowej gali na Zamku Królewskim znaleźli się nie tylko przedsiębiorcy, ale osoby znane z działalności dobroczynnej czy artystycznej. Nagrodę specjalną za działalność na rzecz wspólnego dobra przyznano twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzemu Owsiakowi, natomiast za wieloletnie osiągnięcia artystyczne uhonorowano Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza. Łącznie laury otrzymało trzydzieści osób lub instytucji z całego kraju.

Polski Klub Biznesu istnieje od 1990 roku. Został powołany jako organizacja promująca polską gospodarkę oraz przedsiębiorstwa, także na arenie międzynarodowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści