86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie koszykarki wygrały w Gdańsku. Zadecydowała ostatnia akcja
22-11-2020_koszykówka_Energa Basket Liga Kobiet_KS Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław - Janeesa Jeffery, Alessia Sutton - SF
06.12.2020 | 23:37

Bydgoskie koszykarki wygrały w Gdańsku. Zadecydowała ostatnia akcja

W Energa Basket Lidze Kobiet rozegrano dziesiątą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Janeesa Jeffery (z piłką w ręku) ponownie była liderką KS Basket 25.

Koszykarki KS Basket 25 odniosły siódme zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet. Triumf w wyjazdowym starciu z DGT Politechniką Gdańską wcale nie przyszedł jednak łatwo.

Bydgoszczanki z wyjazdowej sesji wracają z porażką i wygraną. Wysoko przegrały z faworyzowanym CCC Polkowice, ale w Gdańsku już wygrały. Jednak DGT Politechnika wysoko zawiesiła poprzeczkę, a bydgoski zespół dodatkowo musi radzić sobie bez kontuzjowanej Magdaleny Szajtauer (zerwane ścięgno Achillesa).

Początkowa faza niedzielnego meczu była wyrównana, bydgoskie koszykarki dopiero w ostatnich dwóch minutach zaczęły odskakiwać rywalkom. Po trafieniach Jeffery i Stankiewicz było 20:13 dla Basketu 25, który pierwszą kwartę wygrał 23:20, ale w drugiej gdańszczankom szybko udało się doprowadzić do remisu (25:25). Jedną z liderek w ofensywie DGT Politechniki była Kateryna Rymarenko, która jeszcze w poprzednim sezonie występowała w Bydgoszczy, a w niedzielę mocno dała się we znaki swojej byłej drużynie. To po jej punktach oraz trafieniu Pyki z pół dystansu, gospodynie na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy prowadziły pięcioma punktami (45:40) i taką zaliczkę utrzymały do końca tego fragmentu gry.

Po przerwie było jeszcze ciekawiej. Choć miejscowe prowadziły jeszcze na początku kwarty 54:48, to zespół bydgoski szybko odrobił straty, a konkretniej zrobiła to kapitan Basketu 25 Elżbieta Międzik, która trzykrotnie trafiła zza linii 6,75 m. Potem kolejną trójkę dołożyła Jeffery, a z półdystansu trafiła Ervin i to bydgoski zespół odskoczył na pięć punktów (64:59). Niezwykle zacięta była czwarta kwarta, w której gdański zespół gonił wynik i nie pozwolił bydgoszczankom na wypracowanie sobie wyraźnej przewagi. Gdy na pół minuty przed końcem meczu trafiła Rymarenko, zrobiło się 86:85 dla bydgoszczanek. W ostatniej ofensywnej akcji po bydgoskiej stronie, trafiła Jeffery, zaś rywalki próbowały szczęścia z dystansu, ale Ossowska pomyliła się zza linii 6,75 m.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 10 KOLEJKA – 6.12.2020 R.
DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA – KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 85:88 (20:23, 29:21, 18:26, 18:18)

DGT POLITECHNIKA: Rymarenko 22 (2×3), Davis 16 (1×3, 12 as.), Hamblin 16 (1×3, 9 zb.), Ossowska 8 (5 zb.), Pyka 5 (6 zb.) – Gwizdała 9 (5 zb.), Koc 7 (2×3, 7 zb.), Strzelczyk 2, Górska.

KS BASKET 25: Jeffery 23 (2×3, 9 zb., 5 as.), Evans 17 (6 zb.), Międzik 15 (4×3, 6 as.), McBride 12 (3×3, 6 zb., 8 as.), Michałek 2 (5 f.) – Stankiewicz 13 (1×3), Ervin 6, Faleńczyk.

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Marcin Bieńkowski, Tomasz Szczurewski.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Tomasz Konczewski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.