Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoskie liceum zmienia lokalizację. Będzie gruntowny remont
30.09.2020 | 09:44

Bydgoskie liceum zmienia lokalizację. Będzie gruntowny remont

Na zdjęciu: Siedziba XIII LO zostanie przeniesiona z Fordonu na Śródmieście.

Fot. XIII LO

Urząd Miasta Bydgoszczy zlecił przebudowę budynku przy ul. Fredry 3. Będzie to nowa siedziba XIII Liceum Ogólnokształcącego, które obecnie mieści się na Bajce.

Przeniesienie liceum do centrum miasta ma doprowadzić do zwiększenia naboru uczniów do placówki. 60-letni obiekt przy ul. Fredry, w którym kiedyś mieściło się gimnazjum, zostanie gruntownie zmodernizowany. – Zaplanowano między innymi budowę pochylni i przebudowę schodów zewnętrznych. Projekt zakłada też wykonanie windy wewnątrz budynku. Będzie to kolejna przyjazna szkoła, bez barier dla uczniów z niepełnosprawnościami. Szereg prac wykonanych zostanie też w salach i innych pomieszczeniach – podkreśla zastępca prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz. Przewidziano również wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej, a także przebudowę instalacji wewnętrznych w tym wodno-kanalizacyjnej, hydrantowej, wentylacji, instalacji zasilającej, instalacji oświetleniowej, instalacji monitoringu i alarmowej.

Znane jest już przeznaczenie poszczególnych pięter w nowym budynku. Na kondygnacji -1 umieszczone zostaną pomieszczenia magazynowe, szatnia, serwerownia oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników szkoły. Parter przeznaczony będzie dla administracji szkoły oraz na części wspólne dla uczniów. Urządzone zostaną tam również gabinety psychologa i pedagoga, gabinet pielęgniarki, stołówka z zapleczem kuchennym, czytelnia oraz toalety ogólnodostępne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na piętrze zlokalizowane będą sale lekcyjne, pokój nauczycielski, gabinet wicedyrektora oraz toalety ogólnodostępne, zaś a ostatniej kondygnacji urządzone zostaną sala gimnastyczna wraz z zapleczem, sale lekcyjne oraz toalety i szatnie przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Uczniowie „trzynastki” mają rozpocząć naukę na Śródmieściu od przyszłego roku szkolnego. Gmach przy ul. Gawędy zostanie zaadaptowany na Fordońskie Centrum Kultury oraz – jeśli będzie to możliwe – na szkołę muzyczną I stopnia.

Od 2014 roku w XIII LO istnieje możliwość kontynuowania nauki w klasie terapeutycznej. To jedyna taka klasa w Bydgoszczy, w której stworzono warunki do nauki dla uczniów z przewlekłymi chorobami psycho–fizycznymi, dysfunkcjami, problemami emocjonalnymi oraz w relacjach interpersonalnych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści